×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Lokalizacja przecieków Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Piątek, Świnice Warckie Daszyna, Góra Św., Witonia – powiat łęczycki łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Każdego dnia wszyscy korzystamy z niezliczonych litrów wody. Zwykle nie zastanawiamy się nad źródłem jej pochodzenia – myjemy się, gotujemy i używamy do sprzątania w sposób oczywisty i naturalny. Dopiero w momencie awarii dociera do nas, że woda to żywioł, który nie zawsze łatwo jest kontrolować, a każdy wyciek wywołuje zaskoczenie i bezradność.

Wycieki wody są źródłem szkód zarówno dla jej dostawców, jak i odbiorców. Zalania powodują często ogromne straty finansowe, zatem natychmiastowe wykrycie źródła przecieku jest kluczem do opanowania niekontrolowanie lejącej się wody.

Powiat łęczycki

Powiat łęczycki leży w północnej części województwa łódzkiego. Na jego terenie znajduje się geometryczny środek Polski. Powiat został utworzony w 1999 roku w wyniku reformy administracyjnej, a jego siedzibą jest miasto Łęczyca.

Powierzchnia powiatu zajmuje 772,75 km², czyli 4,24% powierzchni całego województwa i liczy ponad 50 tys. mieszkańców.

W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe, takie jak miasta: Łęczyca, gminy miejskie: Łęczyca oraz gminy wiejskie: Daszyna, Góra Św. Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Piątek, Świnice Warckie i Witonia.

Ponadto powiat łęczycki sąsiaduje z 4 powiatami województwa łódzkiego: kutnowskim, łowickim, zgierskim i poddębickim oraz 1 powiatem województwa wielkopolskiego: kolskim.

Łęczyca – najważniejsze informacje

Historia Łęczycy sięga do VI wieku, kiedy to, jako osada wchodziła w skład grodu, wczesnomiejskiej osady targowej i kościelnego ośrodka na terenie dzisiejszego Tumu. W XIII wieku z Łęczycy wykształciło się miasto, które w roku 1267 otrzymało prawa miejskie. Natomiast już w XIV wieku, stało się siedzibą króla Polski, za sprawą zamku wybudowanego na polecenie Kazimierza Wielkiego.

Przez wiele lat Łęczyca pełniła bardzo ważną funkcję w polityce naszego kraju. Schyłek świetności miasta przypada na okres potopu szwedzkiego, w czasie którego zniszczeniu uległy miasto oraz zamek.

Dziś Łęczyca zajmuje powierzchnię 8,95 km², na których żyje 14 163 mieszkańców.

Powiat łęczycki – zjawiska pogodowe

Na terenie powiatu łęczyckiego podobnie jak na terenie całego województwa, dochodzi do coraz częstszych anomalii pogodowych. Mieszkańcy muszą zmagać się z intensywnymi opadami deszczu nierzadko połączonymi z gradobiciem i porywistymi wiatrami, zmieniającymi się nawet w trąby powietrzne. Każdego roku w powiecie pojawiają się liczne ostrzeżenia dla mieszkańców, informujące o możliwości wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych.
Wszystko to wywołuje częste podtopienia i ogromne straty materialne. Zniszczeniu najczęściej ulegają zabudowania, drogi oraz linie elektryczne.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. Uszkodzone dachy czy podtopienia to nie wszystko, konsekwencje mogą być dużo bardziej uciążliwe. Największe ryzyko uszkodzeń pojawia się wczesną wiosną, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych burz wywołanych nagłymi zmianami temperatur.

Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu łęczyckiego i zmagasz się ze skutkami negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.


Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Lokalizacja przecieków Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Piątek, Świnice Warckie Daszyna, Góra Św., Witonia