×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe

Zalegająca woda pod posadzką to problem, który niejednokrotnie wymaga zastosowania wielu środków, aby ostatecznie pozbyć się wilgoci znajdującej się w warstwie izolacji.  W wyniku awarii wodno – kanalizacyjnych, powodzi czy zalewania pomieszczeń przez opady atmosferyczne woda często wnika pod posadzkę, wówczas jej odparowywanie jest znacznie utrudnione i proces ten może trwać kilka miesięcy a nawet lat.  Wilgotna posadzka oraz zawilgocone warstwy izolacyjne przyczyniają się do uszkodzenia drewnianych podłóg i paneli oraz do dalszej degradacji budynku. Nadmierna wilgotność posadzki uniemożliwia dodatkowo odtworzenie uszkodzonych warstw podłogi, dlatego też tak istotne jest, aby przed rozpoczęciem remontu dokładnie ją osuszyć.

Istnieją następujące metody bezinwazyjnego osuszania podposadzkowego:

  • Osuszanie nadciśnieniem, które polega na wtłaczaniu suchego powietrza pod posadzkę. W wyniku tego procesu wilgoć wytrąca się z warstw izolacji i uchodzi do pomieszczenia przez szczeliny przyścienne lub specjalnie do tego przeznaczone otwory technologiczne, gdzie wychwytywane jest przez osuszacze powietrza, a wytrącona z powietrza woda zbiera się w zbiornikach urządzeń osuszających. Metoda ta znajduje również zastosowanie w osuszaniu ścian warstwowych i poddaszy.
  • Osuszanie podciśnieniem, do przeprowadzenia którego używa się pomp odciągających wodę znajdującą się nawet w głębokich warstwach izolacji jest kolejną metodą. W wyniku tego procesu zawilgocone powietrze, które pompowane jest z zalanych warstw podposadzkowych zostaje filtrowane i osuszane.

Aby przyspieszyć proces osuszania posadzek przed rozpoczęciem prac remontowych w Państwa mieszkaniach, dobieramy metodę najlepiej przystosowaną do osuszanego pomieszczenia i panujących w nim warunków by osiągnąć jak najlepsze efekty.

tagi:Osuszanie podłóg drewnianych, posadzek betonowych, paneli, posadzki, osuszanie podciśnieniem, nadciśnieniem


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
732-68-90-02