×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe Cielądz, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska – powiat rawski łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, niezbędny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

W wyniku zalania, powodzi lub awarii instalacji wodno – kanalizacyjnej  bardzo często pod posadzką gromadzi się woda. Rozprzestrzeniając się, zwiększa obszar zalania, powodując powstawanie znacznie większych szkód, nawet w pomieszczeniach, które pierwotnie nie były zalane. Wilgoć, która znajduje się w strefie posadzki, ma utrudnione odparowywanie, dlatego proces ten może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jest to możliwe tylko dzięki dylatacji ściany, a to z kolei może powodować występowanie zjawiska podciągania kapilarnego, które wywołuje kolejne, niemałe szkody. Dlatego w takim wypadku najlepiej przystąpić do procesu osuszania, które odbywać się może w kilku etapach. Najważniejsze jest określenie kategorii zalania, a także obszaru i stanu zawilgocenia ścian. Ważne jest również sprawdzenie, czy w warstwie izolacyjnej posadzki znajduje się jeszcze woda, czy już tylko wilgoć. Wszystkie te parametry są niezbędne, aby móc dobrać odpowiednią metodę osuszania. Jeżeli jakakolwiek czynność z powyższych zostanie pominięta, może okazać się, że osuszanie nie będzie skuteczne lub będzie trwało zdecydowanie dłużej niż zwykle. Dlatego też, aby uniknąć komplikacji, warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się nasza rola.

Powiat rawski

Powiat rawski znajduje się na wschodzie województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku, w wyniku przeprowadzonej reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Rawa Mazowiecka.

Powierzchnia powiatu obejmuje 646,6 km², którą zamieszkuje blisko 50 tys. mieszkańców.

W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe – miasta: Rawa Mazowiecka oraz Biała Rawska, gminy miejskie: Rawa Mazowiecka, gminy miejsko – wiejskie: Biała Rawska, a także gminy wiejskie: Cielądz, Rawa Mazowiecka, Regnów i Sadkowice.

Powiat sąsiaduje z dwoma powiatami województwa łódzkiego: tomaszowskim i skierniewickim oraz dwoma powiatami województwa mazowieckiego: żyrardowskim i grójeckim.

Rawa Mazowiecka – najważniejsze informacje

Miasto położone jest nad rzeką Rawką oraz jej dopływem, rzeką Rylką. Źródła historyczne podają, że Rawa Mazowiecka istnieje już od roku 1228, jednak prawa miejskie uzyskała dopiero w roku 1321.

Region ten słynie głównie z przetwórstwa mięsnego i wędliniarskiego, jednak ogromne znaczenie w rozwoju miasta i okolicy odgrywa sadownictwo. Ta gałąź gospodarki stwarza doskonałe perspektywy dla przemysłu przetwórstwa owocowo – warzywnego.

Obecnie miasto liczy 17 596 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 14,28 km².

Powiat rawski – zjawiska pogodowe

Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie początek problemów wywołanych zmianami klimatycznymi na terenie powiatu rawskiego. Władze oraz mieszkańcy regionu dostrzegają problem i podejmują systematyczne działania, mające na celu zatrzymanie postępujących anomalii pogodowych. Podejmowane kroki z zakresu ochrony środowiska, to nie tylko inwestycje, ale również działania mające na celu podniesienie świadomości i poziomu wiedzy z dziedziny ekologii.

Ludność zamieszkująca powiat rawski musi mierzyć się z częstymi zalaniami przeplatanymi okresami uciążliwych susz. Konsekwencje takich wahań pogody bywają bardzo problematyczne.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. Zalane domu czy zniszczone uprawy, w tym połamane drzewa to nie wszystko, konsekwencje mogą być dużo bardziej uciążliwe. Dlatego, jeżeli jesteś mieszkańcem tego regionu i zmagasz się ze skutkami negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.


Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe Cielądz, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska