×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe Zduńska Wola, Szadek, Zapolice – powiat zduńskowolski łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

W wyniku zalania, powodzi lub awarii instalacji wodno – kanalizacyjnej  bardzo często pod posadzką gromadzi się woda. Rozprzestrzeniając się, zwiększa obszar zalania, powodując powstawanie znacznie większych szkód, nawet w pomieszczeniach, które pierwotnie nie były zalane. Wilgoć, która znajduje się w strefie posadzki, ma utrudnione odparowywanie, dlatego proces ten może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jest to możliwe tylko dzięki dylatacji ściany, a to z kolei może powodować występowanie zjawiska podciągania kapilarnego, które wywołuje kolejne, niemałe szkody. Dlatego w takim wypadku najlepiej przystąpić do procesu osuszania, które odbywać się może w kilku etapach. Najważniejsze jest określenie kategorii zalania, a także obszaru i stanu zawilgocenia ścian. Ważne jest również sprawdzenie, czy w warstwie izolacyjnej posadzki znajduje się jeszcze woda, czy już tylko wilgoć. Wszystkie te parametry są niezbędne, aby móc dobrać odpowiednią metodę osuszania. Jeżeli jakakolwiek czynność z powyższych zostanie pominięta, może okazać się, że osuszanie nie będzie skuteczne lub będzie trwało zdecydowanie dłużej niż zwykle. Dlatego też, aby uniknąć komplikacji, warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się nasza rola.

Powiat zduńskowolski

Powiat zduńskowolski jest jednym z najmniejszych powiatów województwa łódzkiego, zlokalizowany w jego południowo – zachodniej części. Został utworzony 1 stycznia 1999 roku w wyniku przeprowadzonej wówczas reformy administracyjnej. Siedzibą powiatu jest miasto Zduńska Wola.
Powierzchnia powiatu to zaledwie 2,03% powierzchni całego województwa, która obejmuje 369 km² oraz liczy ok. 70 tys. mieszkańców.
W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe, takie jak miasta: Zduńska Wola, Szadek, gminy miejskie: Zduńska Wola, gminy miejsko – wiejskie: Szadek oraz gminy wiejskie: Zduńska Wola, oraz Zapolice.

Co więcej, powiat zduńskowolski graniczy z 3 powiatami województwa łódzkiego: łaskim, sieradzkim oraz poddębickim.

Zduńska Wola – najważniejsze informacje

Historia miasta sięga do roku 1394, wtedy to pojawiły się pierwsze wzmianki na jego temat. Jak wskazuje data na pierwszych zapiskach oraz nazwa stosowana zamiennie „Zduny” lub „Wola”, osada powstała w wyniku kolonizacja na prawie polskim.

Zduńska Wola otrzymała prawa miejskie w roku 1825 i początkowo rozwijała się, jako ośrodek przemysłu włókienniczego. Natomiast nieco później w okresie dwudziestolecia międzywojennego, jako węzeł kolejowy wchodzący w skład magistrali węglowej.

Obecnie miasto zajmuje powierzchnię 24,58 km² i liczy 42 374 mieszkańców. Na jego terenie rozwija się głównie przemysł odzieżowy oraz włókienniczy. Na terenie miasta działa wiele firm o zasięgu międzynarodowym. Ponadto, w dzielnicy Karsznice znajduje się węzeł kolejowy, dawniej jeden z najważniejszych w kraju z ekspozycją zabytkowego taboru kolejowego.

Powiat zduńskowolski – zjawiska pogodowe

Na terenie powiatu zduńskowolskiego pogoda podobnie, jak w całej centralnej części Polski, kształtuje się pod wpływem wiatrów południowo – zachodnich oraz zachodnich. I choć średnia roczna suma opadów to tylko ok. 600 mm, a opady najczęściej występują jesienią oraz zimą, zmiany klimatyczne są tutaj wyraźnie zauważalne.

Coraz częściej na terenie powiatu dochodzi do ulewnych deszczów zamieniających ulice w rwące potoki. Opadom najczęściej towarzyszą porywiste wiatry, a także gradobicia, szczególnie wiosną oraz latem. Jednak zimą również bywa groźnie. W związku z intensywnymi opadami śniegu, do mieszkańców powiatu kierowane są liczne ostrzeżenia, np. przed wchodzeniem do lasów, w których występuje zjawisko śniegołomów.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. W powiecie zduńskowolskim istnieje spore ryzyko sezonowych podtopień i zalań budynków, które mogą prowadzić do zawilgocenia murów, a następnie do rozwoju toksycznego grzyba i silnej degradacji murów.
Największe ryzyko zalania pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych burz wywołanych nagłymi zmianami temperatur.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu zduńskowolskiego i szukasz pomocy w zwalczaniu skutków negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Dojeżdżamy do: Boczki, Borki Prusinowskie, Choszczewo, Dziadkowice, Górna Wola, Góry Prusinowskie, Grzybów, Hamentów, Karczówek, Kobyla Miejska, Kotliny, Krokocice, Lichawa, Łobudzice, Piaski (Wola Przatowska), Prusinowice, Przatów Górny, Reduchów, Rzepiszew, Sikucin, Kromolin Stary, Szadkowice, Tarnówka, Wielka Wieś, Wilamów, Wola Krokocka, Wola Łobudzka, Beleń, Branica, Holendry, Jelno, Jeziorko, Kalinowa, Marcelów, Marżynek, Młodawin, Paprotnia, Pstrokonie, Ptaszkowice, Rembieszów, Rembieszów-Kolonia, Rojków, Strońsko, Swędzieniejewice, Świerzyny, Woźniki, Wygiełzów, Zapolice, Annopole Nowe, Annopole Stare, Biały Ług, Czechy, Gajewniki, Gajewniki-Kolonia, Henryków, Izabelów, Janiszewice, Karsznice, Kłady, Korczew, Krobanów, Michałów, Mostki, Ochraniew, Ogrodzisko, Opiesin, Ostrówek, Piaski, Polków, Poręby, Pratków, Rębieskie i Nowe Rębieskie (wspólne sołectwo Rębieskie), Suchoczasy, Tymienice, Wojsławice, Wólka Wojsławska, Wymysłów, Zamłynie, Zborowskie

Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe Zduńska Wola, Szadek, Zapolice