Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe

Osuszanie budynków, mieszkań, domu, ścian, co robić po zalaniu, osuszacz powietrza, ozonowanie, odgrzybianie

Zmagasz się ze skutkami zalania?

W wyniku zalania, powodzi lub awarii instalacji wodno – kanalizacyjnej  bardzo często pod posadzką gromadzi się woda. Rozprzestrzeniając się, zwiększa obszar zalania, powodując powstawanie znacznie większych szkód, nawet w pomieszczeniach, które pierwotnie nie były zalane. Wilgoć, która znajduje się w strefie posadzki, ma utrudnione odparowywanie, dlatego proces ten może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jest to możliwe tylko dzięki dylatacji ściany, a to z kolei może powodować występowanie zjawiska podciągania kapilarnego, które wywołuje kolejne, niemałe szkody. Dlatego w takim wypadku najlepiej przystąpić do procesu osuszania, które odbywać się może w kilku etapach. Najważniejsze jest określenie kategorii zalania, a także obszaru i stanu zawilgocenia ścian. Ważne jest również sprawdzenie, czy w warstwie izolacyjnej posadzki znajduje się jeszcze woda, czy już tylko wilgoć. Wszystkie te parametry są niezbędne, aby móc dobrać odpowiednią metodę osuszania. Jeżeli jakakolwiek czynność z powyższych zostanie pominięta, może okazać się, że osuszanie nie będzie skuteczne lub będzie trwało zdecydowanie dłużej niż zwykle. Dlatego też, aby uniknąć komplikacji, warto zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy. Właśnie w tym momencie rozpoczyna się nasza rola.

Oferujemy Państwu tylko sprawdzone i skuteczne rozwiązania.  Jako doświadczona firma wiemy, jak wykonać bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe, by uzyskać zadowalające i trwałe rezultaty przy ograniczeniu wydatków do minimum.

Wilgotna posadzka oraz zawilgocone warstwy izolacyjne przyczyniają się do uszkodzenia drewnianych podłóg i paneli, oraz do dalszej degradacji budynku. Nadmierna wilgotność posadzki uniemożliwia dodatkowo odtworzenie uszkodzonych warstw podłogi, dlatego też tak istotne jest, aby przed rozpoczęciem remontu dokładnie ją osuszyć.

Sposób osuszania zawilgoconej strefy podposadzkowej będzie skuteczny tylko wtedy, kiedy stan zalania zostanie prawidłowo zdiagnozowany.

Wśród dostępnych metod bezinwazyjnego osuszania podposadzkowego możemy wymienić:

Osuszanie nadciśnieniem, które polega na wtłaczaniu suchego powietrza pod posadzkę. W wyniku tego procesu wilgoć wytrąca się z warstw izolacji i uchodzi do pomieszczenia przez szczeliny przyścienne lub specjalnie do tego przeznaczone otwory technologiczne. Następnie jest wychwytywana przez osuszacze, a wytrącona z powietrza woda, zbiera się w zbiornikach urządzeń osuszających. Metoda ta znajduje również zastosowanie w osuszaniu ścian warstwowych oraz poddaszy.

Osuszanie podciśnieniem jest kolejną metodą do przeprowadzenia której, używa się specjalne pompy odciągające wodę znajdującą się nawet w głębokich warstwach izolacji. W wyniku tego procesu zawilgocone powietrze, które pompowane jest z zalanych warstw podposadzkowych, zostaje odfiltrowane i osuszane.

Do usunięcia wilgoci podposadzkowej można wykorzystywać zaawansowane pompy ciśnieniowe. Należy jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności trzeba usunąć wodę, która znajduje się pod posadzką. Kolejnym etapem osuszania podłóg jest wtłaczanie suchego lub lekko podgrzanego powietrza do strefy podposadzkowej. Celem takiego działania jest pozbycie się pozostałej wilgoci. Przy zalaniu mieszkania usunięcie wody spod posadzki jest jednym z kluczowych etapów  suszenia. To właśnie ten proces ma największy wpływ na czas, a także cenę osuszania. Należy także pamiętać, że profesjonalne usunięcie wilgoci i wody ze strefy podposadzkowe jest bardzo ważne z powodu szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i pleśni, które w wilgotnym środowisku namnażają się bardzo szybko. Dla lepszego efektu, po zakończeniu osuszania zalecane jest również wykonanie ozonowania.

 

Dzięki szybkiemu i profesjonalnym usunięciu wody spod posadzki zmniejsza się rozmiar szkód przez nią spowodowanych. Co więcej, pozwala to na  ograniczenie  do minimum kosztów remontu. Zabieg ten skraca także czas osuszania domu lub mieszkania i znacznie ogranicza zakres i obszar zawilgocenia. Jest to metoda bezinwazyjna, dlatego dzięki zastosowaniu tego rodzaju osuszania, nie ma konieczności zbijania posadzek lub płytek.

Profesjonalne  osuszanie podposadzkowe polega na osuszeniu głębokich warstw podłogowych, a także warstw izolacji jastrychu. W warstwach tych zawierają się izolacje wykonane ze styropianu lub wełny mineralnej. W przypadku zalania z powodu nieszczelności instalacji wodnej, podtopienia lub powodzi dochodzi do wniknięcia wody przez wszelkie warstwy podłóg. W takich przypadkach wiele osób decyduję się na intensywne wietrzenie lub ogrzewanie pomieszczenia, lecz  nie są to skuteczne metody ze względu na sposób wykonania podłoża. Warstwy podłogi są naprawdę szeroko zbudowane i składają się m.in.: z izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej. Zawierają również warstwy, których zadaniem jest zapewnić, jak największy komfort poruszania się po powierzchni na co dzień. W przypadku dostania się wody pod posadzkę wilgoć stale obecna jest w poszczególnych warstwach konstrukcji podłóg, a przez to jej stan wymaga zastosowania specjalistycznych technik osuszania.

 

Podposadzkowe osuszanie stref izolacji polega na pozbywaniu się wilgoci, powstałej w wyniku zalania na skutek awarii. Tego rodzaju techniki są wykorzystywane, gdy woda nie ma możliwości samoistnie odparować. Zdarzają się takie miejsca, gdzie woda znajduje się pod płytkami, panelami, pomiędzy styropianem bądź warstwami wylewki. Nagromadzona tam woda powoduje podciąganie wilgoci w górę ściany i niszczenie tynków. Dojść może również do zniszczenia listew i innych elementów wykończeniowych wnętrza.

Kiedy zdecydować się na wybór bezinwazyjnego osuszania podposadzkowego?

Na bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe warto zdecydować się, gdy dojdzie do niekontrolowanego wycieku lub przecieku, szczególnie w wyniku uszkodzenia instalacji wodnej, użytkowej lub centralnego ogrzewania, a także zalania budynku na skutek opadów atmosferycznych lub powodzi.

Dlaczego warto nas wybrać?

Zdając się na współpracę z naszą firmą, można liczyć na zminimalizowanie kosztów, szybkie i skuteczne usunięcie wilgoci, a tym samym doprowadzenie budynku do normalnej użyteczności. Zajmiemy się także przygotowaniem pełnej dokumentacji, niezbędnej do wszczęcia postępowania odszkodowawczego z ubezpieczenia. Nasza firma zajmuje się również doradztwem z zakresu budownictwa, osuszaniem zawilgoconych murów, usuwaniem wilgoci budowlanej odgrzybianiem i ozonowaniem. Aby przyspieszyć proces osuszania posadzek przed rozpoczęciem prac remontowych w Państwa mieszkaniach, dobieramy metodę najlepiej przystosowaną do osuszanego pomieszczenia i panujących w nim warunków, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

    Twoja wiadomość została wysłana!

    Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.



    Czyszczenie laserowe
    Laserowe czyszczenie metalu
    Usuwanie rdzy laserem
    Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
    Laserowe polerowanie metalu
    Czyszczenie drewna laserem
    Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
    Laserowe usuwanie graffiti
    Laserowe usuwanie farby
    Laserowe czyszczenie kamienia
    Laserowa renowacja antyków
    Laserowe odnawianie aut zabytkowych
    Laserowe czyszczenie przemysłowe
    Laserowe czyszczenie form wtryskowych


    Nasze porady