×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Osuszanie Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Stryków – powiat zgierski łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

W przypadku zalania mieszkania samo usunięcie wody i przewietrzenie wnętrza może okazać się niewystarczającym sposobem na osuszenie. Jeżeli chcesz zapobiec fatalnym skutkom wilgoci, które mogą oddziaływać w przyszłości na mury, warto zastosować się do profesjonalnych zabiegów. Jednak trzeba pamiętać, że wykonywanie ich w pojedynkę bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu, najczęściej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na szczęście można liczyć w takiej sytuacji na wsparcie naszej firmy. Oferujemy specjalistyczne usługi z zakresu osuszania budynków na terenie niemal całej Polski. Dzięki nam można się przekonać, jak bardzo pomocne podczas osuszania jest wsparcie profesjonalnej firmy.

 

Powiat zgierski

Powiat zgierski powstał na mocy reformy administracyjnej z 1999 roku i jest częścią województwa łódzkiego. Siedzibą powiatu jest miasto Zgierz.
Zajmuje on powierzchnię 855,2 km², co stanowi 4,69% terytorium województwa, zaś liczba mieszkańców wynosi 165 606. W jego składzie znajdziemy miasta: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki oraz Stryków, gminy miejskie: Głowno, Ozorków, Zgierz, gminy miejsko-wiejskie: Aleksandrów Łódzki, Stryków, a także gminy wiejskie: Głowno, Ozorków, Parzęczew i Zgierz.
Powiat zgierski graniczy z Łodzią oraz 6 powiatami województwa łódzkiego: brzezińskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim. Pabianickim i poddębickim.

Zgierz – najważniejsze informacje

Zgierz powstał około roku 1161 i jest jednym z najstarszych miast w regionie. Leży na południe od Łodzi nad rzeką Bzurą, a prawa miejskie otrzymał jeszcze przed rokiem 1288, które w roku 1420 potwierdził król Władysław Jagiełło. Miasto liczy 56 690 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 42,33 km², co stanowi 4,95% powierzchni całego powiatu.
Miasto szybko się rozwija i ma liczne atuty, które pozwalają zarówno mieszkańcom Zgierza, jak i potencjalnym inwestorom rozwijać firmy i odnosić sukcesy zawodowe. Dowodem tego jest wydzielona na terenie miasta podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Powiat zgierski – zjawiska pogodowe

Deszcz i burze z gradem – jak pokazują badania meteorologiczne, to najczęstsze zjawiska pogodowe, z którymi muszą mierzyć się mieszkańcy powiatu zgierskiego. Na jego terenie występuje coraz większe zagrożenie wywoływane przez te niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje coraz częściej ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia nie tylko dla tego powiatu, ale także dla całego województwa. Problem w szczególności dotyka osoby zamieszkujące powiaty: zgierski, poddębicki i skierniewicki. Oznacza to, że rok rocznie zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk pogodowych mogących wywołać zarówno znaczne straty materialne, jak i zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców regionu.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu zgierskiego, mogą wywołać ogromne zniszczenia. Uszkodzone dachy czy podtopienia to nie wszystko, konsekwencje mogą być dużo bardziej poważne. W Zgierzu, jak i całym powiecie zgierskim znajduje się wiele bardzo starych budynków, które są dużo bardziej podatne na niszczycielskie działanie wody.
Trzeba pamiętać, że techniki budowy uległy diametralnej zmianie w ciągu ostatnich dziesięcioleci, dlatego szczególnie stare budynki, które nie mają odpowiedniego zabezpieczenia hydroizolacyjnego, są bardziej narażone na wilgoć i rozwój szkodliwych drobnoustrojów chorobotwórczych.
Największe ryzyko podtopień pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych nawałnic wywołanych nagłymi zmianami temperatur.

Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu zgierskiego i zmagasz się ze skutkami zalania, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Dojeżdżamy do: Nowy Adamów, Stary Adamów, Bełdów, Bełdów Krzywa Wieś, Chrośno, Ciężków, Jastrzębie Górne, Kolonia Brużyca, Krzywiec, Księstwo, Mała Brużyczka, Nakielnica z wsią Karolew, Nowe Krasnodęby, Prawęcice, Rąbień z wsią Antoniew, Rąbień AB, Ruda Bugaj, Sanie, Słowak, Sobień, Stare Krasnodęby

Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Osuszanie Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Stryków