×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Usuwanie wody i wilgoci po zalaniu Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia – powiat skierniewicki łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, niezbędny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Awarie wodociągowe, uszkodzenia w dachu, ulewy, czy fale powodziowe mogą być przyczyną zalania domu lub mieszkania. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że szybkie postępowanie odgrywa tutaj kluczową rolę, bowiem ma na celu skuteczne ratowanie pomieszczeń przed dalszym zniszczeniem. W tym przypadku liczy się szybka reakcja, by możliwie jak najszybciej doprowadzić budynek do stanu sprzed zdarzenia.

Do większości zalań dochodzi w wyniku awarii hydraulicznych. Warto więc zadbać o regularne konserwacje, a także inspekcje zaworów i połączeń instalacji wodnej, by znacząco zmniejszyć ryzyko usterki. Jeżeli jednak dojdzie do zalania, najważniejsze jest, by jak najszybciej pozbyć się zalegającej wody na podłodze. To właśnie ona stanowi bezpośrednie zagrożenie niemal dla wszystkich elementów, które znajdują się w całym domu, a szczególnie w piwnicy. Konieczne jest także usunięcie niektórych elementów z podłogi, ponieważ to właśnie pod nią znajduje się najwięcej wody. Następnie, niezwłocznie należy przystąpić do osuszania. Nie można w takiej sytuacji pozwolić sobie na zwłokę.

 

Powiat skierniewicki

Powiat skierniewicki położony jest w północno-wschodniej części województwa łódzkiego, znajdującego się w centralnej Polsce. Powstał w roku 1999 w ramach reformy administracyjnej, a jego siedzibą są Skierniewice.

Powierzchnia powiatu wynosi 753 km², gdzie żyje 38 159 mieszkańców. W obszarze powiatu znajdują się gminy miejskie: Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice oraz Słupia.

W bezpośrednim sąsiedztwie powiatu skierniewickiego znajdują się cztery powiaty województwa łódzkiego: rawski, brzeziński, tomaszowski, łowicki oraz dwa powiaty województwa mazowieckiego: sochaczewski i żyrardowski.

Skierniewice – najważniejsze informacje

Miasto Skierniewice od lat promuje się, jako stolica nauk ogrodniczych. Wszystko to za sprawą Instytutu Ogrodniczego, który ma siedzibę właśnie na jego terenie. Jest to placówka badawcza, powstała z połączenia Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Instytutu Warzywnictwa, która cieszy się międzynarodową renomą.
Historia miasta sięga do XIV wieku, a prawa miejskie zdobyło 19 lutego 1457. Obecnie Skierniewice zajmują powierzchnię 36,08 km², na której mieszka blisko 50 000 osób. Położone w samym centrum Polski, pomiędzy dwiema największymi aglomeracjami: Warszawą i Łodzią i posiada bogate zaplecze naukowo-badawcze.

Powiat skierniewicki – zjawiska pogodowe

Powiat skierniewicki stawia na ekologię, promując odnawialne źródła energii oraz troszcząc się o ochronę środowiska.
Na terenie powiatu znajduje się wiele lasów oraz rzek. Jego obszar hydrograficznie wchodzi w obręb zlewni Bzury – lewobrzeżnego dopływu Wisły. Przez teren powiatu przepływają poniższe cieki: Łupia – Skierniewka, Rawka, Chojnatka, Pisia-Zwierzyniec, Uchanka, Białka, Korabiewka. I choć klimat powiatu skierniewickiego charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem oraz małą ilości opadu w ciągu roku, są na jego terenie także obszary zagrożone podtopieniami. Są to m.in. miejsca położone w sąsiedztwie rzeki Rawki. To sprawia, że występują tam częste podtopienia. Co więcej, na skutek zmian klimatycznych zachodzących w ostatnich latach, zdarzają się także, różne anomalia pogodowe: huragany, trąby powietrzne, duże wahania temperatury, gwałtowne opady i długotrwałe susze.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne, głównie susze przeplatające się z podtopieniami wywołanymi opadami deszczu i roztopami, często prowadzą do poważnych uszkodzeń budynków. Nasiąknięte mury i zalane piwnice wymagają kompleksowego działania.
Największe ryzyko wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w powiecie skierniewickim przypada na okres zimy oraz wczesnej wiosny wraz z roztopami.

Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu skierniewickiego i zmagasz się ze skutkami negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Dojeżdżamy do: Bolimów, Bolimowska Wieś, Humin, Humin-Dobra Ziemskie (sołectwa: Humin-Dobra Ziemskie I i Humin-Dobra Ziemskie II), Jasionna, Joachimów-Mogiły, Józefów, Kęszyce-Wieś, Kolonia Bolimowska-Wieś, Kolonia Wola Szydłowiecka, Kurabka, Łasieczniki, Nowe Kęszyce, Podsokołów, Sierzchów, Sokołów, Wola Szydłowiecka, Wólka Łasiecka, Ziąbki, Ziemiary, Byczki, Godzianów, Kawęczyn, Lnisno, Płyćwia, Zapady, Borszyce-Wola Pękoszewska, Budy Chojnackie, Chełmce, Chojnata, Chojnatka, Chrzczonowice, Franciszków, Jakubów, Jeruzal-Wólka Jeruzalska, Kowiesy-Wymysłów, Lisna, Michałowice, Nowy Lindów, Nowy Wylezin-Janów, Paplin, Paplinek, Pękoszew, Stary Wylezin, Turowa Wola, Ulaski, Wędrogów, Wycinka Wolska, Zawady

Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Usuwanie wody i wilgoci po zalaniu Bolimów, Głuchów, Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia