×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Pomiary wilgotności, temperatury i punktu rosy

Przed przystąpieniem do remontu po zalaniu lub zakupem nowego mieszkania warto sprawdzić czy w pomieszczeniach nie panuje wilgoć. Aspekt ten jest tak ważny, ponieważ obecność wody w obmurowaniach przyczynia się do powstawania pleśni oraz prowadzi do występowania reakcji alergicznych. Często pomiary wilgotności są pomijane, gdyż zwykle nie myślimy o konsekwencjach, które możemy ponieść jeśli ich nie wykonamy.

Aby mogli Państwo bez obaw przystąpić do prac wykończeniowych w swoich domach lub pozbyć się pleśni, oferujemy wykonywanie pomiarów wilgotności. Poznanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu jest niezbędne do wyboru metody jej wyeliminowania.

W celu pozbywania się wody zalegającej w powietrzu i murach stosujemy metody wykorzystujące osuszacze kondensacyjne lub adsorpcyjne.

By zastosować technikę kondensacyjną musimy znać również temperaturę punktu rosy, czyli temperaturę wyrażaną w stopniach Celsjusza odniesioną do określonego ciśnienia, przy której para wodna zawarta w powietrzu zaczyna się skraplać.

tagi: Pomiary wilgotności, temperatury i punktu rosy, wykrywanie nieszczelności przecieku, awarie instalacji wodnej, badania dla sanepidu


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Pomiary wilgotności, temperatury i punktu rosy, wykrywanie przecieku,