Odgrzybianie

Osuszanie budynków, mieszkań, domu, ścian, co robić po zalaniu, osuszacz powietrza, ozonowanie, odgrzybianie

Usuwanie zagrzybienia

Grzyb występujący na ścianach budynków to uporczywy problemem, który jest trudny do pokonania. Co więcej, grzyby pleśniowe potrafią być toksyczne, w związku z czym przyczyniają się do skażenia powietrza i powodują różnorakie choroby czy też reakcje alergiczne. Ważne jest zatem zbadanie, z jaką konkretnie odmianą grzyba mamy do czynienia, by wiedzieć którą metodę zastosować w celu skutecznego wyeliminowania alergenów.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak odgrzybić ściany szybko i skutecznie? W takim przypadku najlepiej zgłosić się do profesjonalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z grzybem więc wiedzą, jakie metody sprawdzają się w konkretnych przypadkach.

Na początku jednak warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny występowania grzybów na ścianach. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić:

Złą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Problem ten najczęściej pojawia się w budynkach, w których występuje nieprawidłowa wentylacja lub nie ma jej w ogóle.

Zbyt wysoki poziom wilgotności w budynku. Woda może wnikać w ściany i podłogi na skutek różnego rodzaju uszkodzeń dachu, systemu rynnowego, nieszczelnych okien lub innych defektów budynku. W takim przypadku proces eliminacji grzyba lub pleśni rozpoczyna się od  lokalizacji i usunięcia usterki, która powoduje zawilgocenie.

Błędnie wykonaną lub całkowity brak hydroizolacji na fundamentach budynku. Problem ten najczęściej pojawia się w starym budownictwie, choć nie jest to reguła. Do rozwoju grzyba dochodzi wówczas na skutek podciągania wód gruntowych.

Należy bezwzględnie pamiętać, że problem zagrzybienia ścian, to  nie tylko szkopuł natury estetycznej, ale także zagrożenie dla naszego zdrowia. Obecność grzyba, znacząco pogarsza jakość powietrza w zainfekowanych pomieszczeniach, nie tylko przez nieprzyjemny zapach, ale także przez zarodniki unoszące się w powietrzu, gdyż wywołują poważne w skutkach choroby i reakcje alergiczne. Stanowią one największe zagrożenie dla dzieci, alergików oraz osób zmagających się z chorobami płuc i układu oddechowego. W przypadku wykrycia problemu, trzeba działać szybko i bezwzględnie, jednak należy pamiętać, że ogólnodostępne metody i preparaty często okazują się mało skuteczne lub działają powierzchownie, więc problem powraca. Usuwanie grzyba bądź pleśni ze ścian, to specjalność, którą powinni zająć się profesjonaliści. Tym właśnie zajmuje się nasza firma. Oferujemy Państwu rozwiązania, które skutecznie eliminują problem i zapobiegają dalszemu rozwojowi grzybów.

Warto pamiętać, że odgrzybianie budynków jest niezwykle ważne, nie tylko w przypadku prywatnych domów czy mieszkań, ale także wszystkich obiektów użyteczności publicznej. Można do nich zaliczyć przedszkola, szpitale szkoły, muzea, przychodnie, urzędy, a także podobne instytucje. Są to miejsca, w których istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia infekcji spowodowanych zarazkami przenoszonymi przy pomocy zarodków grzybów.

Prace należy rozpocząć od oględzin zainfekowanego miejsca. Konieczne jest wykonanie badań mykologicznych (badań zarodników grzybów), które polegają na pozyskaniu odcisków mebli lub ścian, a następnie wyhodowaniu pobranego materiału na pożywce, w celu otrzymania kolonii grzybów, na podstawie której, da się określić, z jakim grzybem mamy do czynienia, oraz z jaką częstotliwością w badanym pomieszczeniu występują zarodniki.

Samo dbanie o czystość w mieszkaniach nie wystarczy do dokładnego pozbycia się kurzu, znajdującego się w dywanach czy zasłonach ani na precyzyjne wyeliminowanie wolnych rodników zawartych w powietrzu.

Do usuwania grzybów i roztoczy z pomieszczeń stosuje się ozonowanie oraz odgrzybianie chemiczne

W trakcie pracy przestrzegamy wszystkich zasad etyki pracy, dlatego współpraca z nami nie skończy się na etapie oględzin. Nasi fachowcy nieustannie kontrolują przebieg prac, by mieć pewność, że grzyb na ścianie ponownie się nie pojawi. Co więcej, stosowane przed nas metody, są w pełni bezpieczne dla lokatorów, dlatego na czas prowadzonych prac nie muszą tymczasowo zmieniać miejsca zamieszkania. Decydując się na współpracę z naszą firmą, mają Państwo gwarancję, że grzyb zostanie usunięty szybko i trwale. Posiadamy odpowiednie certyfikaty, potwierdzające  bezpieczeństwo wszystkich naszych działań,  a także wykorzystywanych przez nos metod. Warto także zaznaczyć, że w trakcie odgrzybiania budynków nie ingerujemy w strukturę budynku, wszystkie działania są całkowicie bezinwazyjne. Dokładamy wszelkich starań, by zastosowane działania przynosiły jak najlepsze efekty.

Ozonowanie to najskuteczniejsza metoda stosowana do dezynfekcji pomieszczeń, usuwania zagrzybienia oraz eliminacji nieprzyjemnych zapachów. Jest ona w pełni bezpieczna dla organizmu człowieka i bardzo efektywna. Skutecznie odkazi dom lub mieszkanie, ale także zniszczy grzyby oraz zarodniki, pozbywając się alergenów rozprzestrzeniających choroby.

Metoda pozwala na wyeliminowanie tylko punktowych siedlisk grzybów pleśniowych z zaatakowanych obszarów ścian budynków, dlatego też, by zapewnić najwyższą jakość naszych usług, stosujemy technikę dostosowaną odpowiednio do Państwa potrzeb.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.  Czyszczenie laserowe
  Laserowe czyszczenie metalu
  Usuwanie rdzy laserem
  Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
  Laserowe polerowanie metalu
  Czyszczenie drewna laserem
  Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
  Laserowe usuwanie graffiti
  Laserowe usuwanie farby
  Laserowe czyszczenie kamienia
  Laserowa renowacja antyków
  Laserowe odnawianie aut zabytkowych
  Laserowe czyszczenie przemysłowe
  Laserowe czyszczenie form wtryskowych


  Nasze porady