Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak odgrzybić ściany szybko i skutecznie? W takim przypadku najlepiej zgłosić się do profesjonalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z grzybem więc wiedzą, jakie metody sprawdzają się w konkretnych przypadkach.
Na początku jednak warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny występowania grzybów na ścianach. Wśród tych najpopularniejszych można wymienić:
- Złą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Problem ten najczęściej pojawia się w budynkach, w których występuje nieprawidłowa wentylacja lub nie ma jej w ogóle.
- Zbyt wysoki poziom wilgotności w budynku. Woda może wnikać w ściany i podłogi na skutek różnego rodzaju uszkodzeń dachu, systemu rynnowego, nieszczelnych okien lub innych defektów budynku. W takim przypadku proces eliminacji grzyba lub pleśni rozpoczyna się od lokalizacji i usunięcia usterki, która powoduje zawilgocenie.
- Błędnie wykonaną lub całkowity brak hydroizolacji na fundamentach budynku. Problem ten najczęściej pojawia się w starym budownictwie, choć nie jest to reguła. Do rozwoju grzyba dochodzi wówczas na skutek podciągania wód gruntowych.
Powiat łowicki
Powiat łowicki położony w północno-wschodniej części województwa łódzkiego powstał w roku 1999 na mocy reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Łowicz.
Powierzchnia powiatu zajmuje 988,17 km², co stanowi 5,42% terenu województwa i liczy 79 426 mieszkańców.
W skład powiatu wchodzą miasto Łowicz, gminy miejskie: Łowicz oraz gminy wiejskie: Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów, Zduny.
Powiat ten graniczy z pięcioma powiatami województwa łódzkiego: skierniewickim, brzezińskim, zgierskim, łęczyckim i kutnowskim, a także z dwoma powiatami województwa mazowieckiego: gostynińskim i sochaczewskim.
Łowicz — najważniejsze informacje
Łowicz to miasto położone nad rzeką Bzurą na Równinie Łowicko-Błońskiej. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1136, a jego nazwa pochodzi od słowa „łowić”. Miastem, Łowicz został po raz pierwszy określony w 1298 roku.
Współcześnie miasto zajmuje powierzchnię 23,42 km², którą zamieszkuje 27 908 osób. Podstawą do rozwoju gospodarczego miasta jest przemysł spożywczy, rolniczy, ogrodniczy, a także włókienniczy.
Ponadto, na terenie miasta rozwija się lokalny folklor oraz gwara. Najbardziej znane w Polsce i Europie są rękodzieła ludowe, m.in.: wycinanki i pająki tworzone z kolorowego papieru, a także muzyka, taniec i oryginalny strój łowicki.
Powiat łowicki — zjawiska pogodowe
Na terenie powiatu łowickiego, podobnie jak na obszarze całego województwa łódzkiego, często dochodzi do nagłych, nieprzewidywalnych anomalii pogodowych. Ulewy połączone z silnym wiatrem i gradobiciem, zmieniają ulice w rwące potoki. Coraz częściej meteorolodzy ostrzegają mieszkańców powiatu łowickiego przed dynamiczną pogodą, która niesie za sobą przykre skutki.
Konsekwencje
Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu wywołują poważne zniszczenia w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne czy zalania i podtopienia to nieliczne konsekwencje, z którymi borykają się mieszkańcy regionu.
Największe ryzyko wystąpienia niszczycielskich zjawisk pogodowych w powiecie łowickim przypada na okres lata oraz wczesnej wiosny.
Jeśli mieszkasz na terenie powiatu łowickiego i zostałeś poszkodowany na skutek zmiennej pogody, sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc w likwidacji problemu z wilgocią, grzybem lub pleśnią.
Dojeżdżamy do: Bielawska Wieś, Bielawy, Bogumin, Borów, Borówek, Brzozów, Chruślin, Drogusza, Emilianów, Gaj, Gosławice, Helin, Janinów, Leśniczówka, Łazin, Marianów, Marywil, Oszkowice, Piaski Bankowe, Piotrowice, Przezwiska, Psary, Rulice, Seligi, Skubiki, Sobocka Wieś, Sobota, Stare Orenice, Stare Piaski, Stary Waliszew, Traby, Trzaskowice, Walewice, Waliszew Dworski, Wojewodza, Wola Gosławska, Zakrzew, Zgoda, Żdżary, Błędów, Chąśno, Chąśno Drugie, Goleńsko, Karnków, Karsznice Duże, Karsznice Małe, Marianka, Mastki, Niespusza-Wieś, Nowa Niespusza, Przemysłów, Sierżniki, Skowroda Południowa, Skowroda Północna, Wyborów, Domaniewice, Krępa, Lisiewice Małe, Lisiewice Duże, Reczyce, Rogóźno, Sapy, Skaratki, Skaratki pod Las, Skaratki pod Rogóźno, Stroniewice, Strzebieszew