Usuwanie wilgoci budowlanej

Osuszanie budynków, mieszkań, domu, ścian, co robić po zalaniu, osuszacz powietrza, ozonowanie, odgrzybianie

Zmagasz się z wilgocią?

Wraz z pojawieniem się nowych technologii w budownictwie oraz w miarę rosnącego tempa budowania pojawił się problem wilgoci początkowej. Wilgoć budowlana zwana jest także wilgocią początkową, gdyż większość wody w stropach, posadzkach i ścianach powstaje właśnie na skutek produkcji tych obmurowań. Najwięcej wody zużywane jest podczas wykańczania pomieszczeń – kładzenia gładzi szpachlowych, tynkowania czy wylewek.

W związku z tym, nawet w najnowocześniejszym budynku oddanym do zagospodarowania po niedługim czasie mogą pojawić się pierwsze oznaki zagrzybienia, dlatego tak ważne jest osuszanie budynków. Dodatkowym niepożądanym czynnikiem powodującym zatrzymywanie wilgoci wewnątrz budynku jest stosowanie do malowania ścian i sufitów farb nieprzepuszczalnych dla wilgoci i powietrza (jak np. ścieralne farby lateksowe).

Do wyeliminowania wilgoci budowlanej wykorzystuje się osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne.

Użycie wybranej technologii zależy od stopnia zawilgocenia murów i warunków temperaturowych panujących w budynku, dlatego też istotne jest wybranie odpowiedniej metody w trosce o Państwa zadowolenie.

tagi: Usuwanie wilgoci budowlanej, suszenie styropianu, dachu, podłogi, osuszanie ścian, badania dla sanepidu

Technologia kondensacji jest technologią bezinwazyjną, co oznacza, że wykorzystanie jej zapewnia brak ingerencji w elementy konstrukcyjne budynku. Polega ona na tym, że wilgoć zawarta w powietrzu skrapla się do wentylatora, a wilgotne powietrze jest w nim osuszane i filtrowane. Następnie zostaje ono schłodzone do tzw. punktu rosy, co powoduje wytrącanie się wody. W końcowej fazie powietrze zostaje ogrzane i wydostaje się na zewnątrz z powrotem do pomieszczenia.

Technologia adsorpcji opiera się na przepuszczaniu wilgotnego powietrza przez higroskopijny element znajdujący się w rotorze, gdzie wilgotna treść zostaje ogrzana, a adsorbowana woda usunięta. Suche powietrze kierowane jest na zewnątrz.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.  Czyszczenie laserowe
  Laserowe czyszczenie metalu
  Usuwanie rdzy laserem
  Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
  Laserowe polerowanie metalu
  Czyszczenie drewna laserem
  Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
  Laserowe usuwanie graffiti
  Laserowe usuwanie farby
  Laserowe czyszczenie kamienia
  Laserowa renowacja antyków
  Laserowe odnawianie aut zabytkowych
  Laserowe czyszczenie przemysłowe
  Laserowe czyszczenie form wtryskowych


  Nasze porady