OSUSZANIE

Zalało Twoje mieszkanie? Spieszymy z pomocą!

Osuszanie budynków Łódź

Jeśli Twoje mieszkanie lub pomieszczenie zostało zalane zgłoś się do Nas

Doradzimy najlepszy sposób osuszania oraz podejmiemy się usunięcia szkody.

Osuszanie budynków, mieszkań, domu, ścian, co robić po zalaniu, osuszacz powietrza, ozonowanie, odgrzybianie

Zmagasz się ze skutkami zalania?

W przypadku zalania mieszkania samo usunięcie wody i przewietrzenie wnętrza może okazać się niewystarczającym sposobem na osuszenie. Jeżeli chcesz zapobiec fatalnym skutkom wilgoci, które mogą oddziaływać w przyszłości na mury, warto zastosować się do profesjonalnych zabiegów. Jednak trzeba pamiętać, że wykonywanie ich w pojedynkę bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu, najczęściej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Na szczęście można liczyć w takiej sytuacji na wsparcie naszej firmy. Oferujemy specjalistyczne osuszanie budynków na terenie niemal całej Polski. Dzięki nam można się przekonać, jak bardzo pomocne podczas osuszania jest wsparcie profesjonalnej firmy.

Nawet jeżeli zalanie nie jest poważne, może okazać się, że samodzielne osuszanie budynku nie jest możliwe. Trzeba pamiętać, że wbrew pozorom woda to substancja wyjątkowo groźna, która negatywnie wpływa na stan murów naszych domów. Trzeba również zaznaczyć, że wilgoć wnika bardzo głęboko, a jednocześnie niepostrzeżenie w ściany i podłogi, w związku z czym, może prowadzić do uszkodzeń, które staną się jednak widoczne, dopiero po upływie wielu miesięcy. Każde takie zawilgocenie budynku, może prowadzić do poważnych uszkodzeń i sporych strat finansowych, dlatego trzeba działać szybko i zdecydowanie.

Pozostawienie zalegającej wody do samodzielnego wyschnięcia oraz zignorowanie wilgoci wnikającej w głąb murów, w przyszłości będzie skutkowało koniecznością przeprowadzenia gruntownego i kosztownego remontu, a także oczyszczenie i osuszanie zainfekowanych powierzchni. Dlatego też nie warto tego odkładać na później, tylko od razu przystąpić do działania. W zalanym budynku walka z wilgocią nawet w przypadku pracy profesjonalnego zespołu może sprawiać problemy i zająć nieco więcej czasu, niż w pierwotnie ustalonym harmonogramie, jednak jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. Tylko w ten sposób zadbamy o doskonały stan swojego domu lub mieszkania na długie lata.

Nasza firma wykonuje skuteczne osuszanie murów, a dzięki temu, że działamy na rynku już od wielu lat, mamy duże doświadczenie i odpowiedni sprzęt, który pozwala na przywrócenie zalanym budynkom ich pierwotnego stanu użyteczności.

Przeprowadzamy również zabiegi profilaktyczne, które zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów w miejscach, które były dotknięte zalaniem. W naszej ofercie znajdują się jedynie sprawdzone i profesjonalne osuszanie budynków wraz z usługami towarzyszącymi.

Przed rozpoczęciem każdego zlecenia dokładamy wszelkich starań, by dobrać odpowiednią metodę, która najlepiej sprawdzi się w osuszaniu danego pomieszczenia, a także będzie dopasowana do warunków, które w nim panują. Dzięki temu możemy osiągnąć jak najlepsze efekty.

 

Bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe:

Wykonujemy między innymi bezinwazyjnym osuszanie podposadzkowe, które realizuje się metodą osuszania nadciśnieniem. Jest to sposób polegający na wtłaczaniu suchego powietrza pod posadzkę. W wyniku tego procesu, z warstwy izolacji zaczyna wytrącać się wilgoć, a następnie uchodzi ona do pomieszczenia poprzez szczeliny, które znajdują się przy ścianach lub specjalne otwory technologiczne. Metodą tą wykonuje się również osuszanie ścian warstwowych, a także osuszanie poddaszy.

Osuszanie podłóg można także wykonywać za pomocą urządzeń  pracujących pod ciśnieniem. Do tego zadania używa się specjalistycznych pomp, które odciągają wodę znajdującą się nawet w najgłębszych warstwach izolacji. Dzięki temu zawilgocone powietrze odpompowane jest z mokrych warstw posadzkowych, a następnie przefiltrowane i osuszone.

Realizujemy również osuszanie po zalaniach. Jesteśmy w stanie wykonać to zadanie dobrze dzięki metodzie, w której wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, służące do ogrzania zalanej powierzchni. Wykorzystuje się ją szczególnie do osuszania miejsc trudno dostępnych, głównie z uwagi kształt urządzenia, które emituje podczerwień. Zastosowanie tej metody zapewnia fantastyczne efekty nawet przy niedużym poborze mocy.

Kolejnym sposobem na walkę z wilgocią jest osuszanie kondensacyjne, najczęściej przez nas stosowane. Jest to metoda, dzięki której woda wykrapla się z powietrza, a następnie jest schładzana do punktu rosy. Urządzenie zasysa wilgotne powietrze, z którego wytrąca się woda i skrapla do zbiornika, a podgrzane powietrze ulatnia się z powrotem do pomieszczenia.

Kolejnym sposobem na osuszanie murów jest metoda adsorpcji. Najlepiej sprawdza się jako skuteczne osuszanie mieszkań. Można ją wykonywać w każdych warunkach temperaturowych i polega na zassaniu  wilgotnego powietrza do wentylatora, który przechodzi przez środek higroskopijny, a następnie osuszeniu go w 30%. Suche powietrze zostaje wypuszczone do pomieszczenia, a to nadal mokre pozostaje w urządzeniu i ulega silnemu podgrzaniu, tak by odparować z niego całą wodę.

Likwidacja wilgoci budowlanej to także zadanie dla nas

Z  tym problemem radzimy sobie za pomocą technologii kondensacji. Jest to metoda bezinwazyjna, co oznacza, że jej wykorzystanie nie wymaga ingerencji w żadne elementy konstrukcyjne budynku. Polega ona na skraplaniu wilgoci z powietrza w wentylatorze. Mokre powietrze jest osuszane i filtrowane, a następnie schłodzone do punktu rosy. Dzięki temu wytrąca się z niego woda. W ostatniej fazie, powietrze w wentylatorze zostaje ogrzane, a następnie wypuszczone z powrotem do pomieszczenia. Usuwanie wilgoci  budowlanej możliwe jest także przy wykorzystaniu technologii adsorpcji. Jest ona związana z przepuszczaniem wilgotnego powietrza przez elementy, które znajdują się w rotorze. Tam dochodzi do ogrzania powietrza, a następnie usunięcia wody. Po wysuszeniu powietrze kierowane jest na zewnątrz.

ZOBACZ

Odgrzybiane budynków

Nasze usługi związane są również z odgrzybianiem budynków. W przypadku grzybów pleśniowych powietrze może stać się bardzo toksyczne i powodować różnego rodzaju choroby, czy reakcje alergiczne. Ważne jest więc, by tego problemu nie bagatelizować. Nasza firma zajmuje się między innymi badaniem zarodników grzybów, poprzez pozyskanie odcisków mebli lub ścian, a następnie hodowania pobranego materiału na pożywce. Na podstawie wyników jesteśmy w stanie określić, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia, z jaką częstotliwością w badanym pomieszczeniu występują zarodniki, oraz jaką metodę odgrzybiania należy zastosować –  ozonowanie, czy odgrzybianie chemiczne. Metody te, pozwalają na skuteczne wyeliminowanie punktów siedlisk grzybów pleśniowych, które atakują obszar ściany budynków.

ZOBACZ

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.  Czyszczenie laserowe
  Laserowe czyszczenie metalu
  Usuwanie rdzy laserem
  Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
  Laserowe polerowanie metalu
  Czyszczenie drewna laserem
  Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
  Laserowe usuwanie graffiti
  Laserowe usuwanie farby
  Laserowe czyszczenie kamienia
  Laserowa renowacja antyków
  Laserowe odnawianie aut zabytkowych
  Laserowe czyszczenie przemysłowe
  Laserowe czyszczenie form wtryskowych


  Nasze porady