×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Odgrzybianie

Grzyby pleśniowe znajdujące się w naszych mieszkaniach potrafią być toksyczne, w związku z czym przyczyniają się do skażenia powietrza i powodują różnorakie choroby czy też reakcje alergiczne. Ważne jest zatem zbadanie tego z jaką konkretnie odmianą grzyba mamy do czynienia, by wiedzieć którą metodę zastosować w celu skutecznego wyeliminowania alergenów.

Badanie zarodników grzybów (alergenów) polega na pozyskaniu odcisków mebli lub ścian, a następnie wyhodowaniu pobranego materiału na pożywce, w celu otrzymania kolonii grzybów, na podstawie której da się określić z jaką częstotliwością w badanym pomieszczeniu występują zarodniki.

Dbanie o czystość w mieszkaniach nie wystarcza do dokładnego pozbycia się kurzu, znajdującego się w dywanach czy zasłonach ani na precyzyjne wyeliminowanie wolnych rodników zawartych w powietrzu. Do usuwania grzybów i roztoczy z pomieszczeń stosuje się ozonowanie oraz odgrzybianie chemiczne. Ta druga metoda pozwala jednak na wyeliminowanie tylko punktowych siedlisk grzybów pleśniowych z zaatakowanych obszarów ścian budynków, dlatego też by zapewnić najwyższą jakość naszych usług stosujemy technikę dostosowaną odpowiednio do Państwa potrzeb.

tagi: Odgrzybianie, usuwanie pleśni, zarodników, smrodu, dezynfekcja, usuwanie stęchlizny, smrodu, zapachów grzyba


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
732-68-90-02