Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Należy bezwzględnie pamiętać, że problem zagrzybienia ścian, to nie tylko szkopuł natury estetycznej, ale także zagrożenie dla naszego zdrowia. Obecność grzyba, znacząco pogarsza jakość powietrza w zainfekowanych pomieszczeniach, nie tylko przez nieprzyjemny zapach, ale także przez zarodniki unoszące się w powietrzu, gdyż wywołują poważne w skutkach choroby i reakcje alergiczne. Stanowią one największe zagrożenie dla dzieci, alergików oraz osób zmagających się z chorobami płuc i układu oddechowego. W przypadku wykrycia problemu, trzeba działać szybko i bezwzględnie, jednak należy pamiętać, że ogólnodostępne metody i preparaty często okazują się mało skuteczne lub działają powierzchownie, więc problem powraca. Usuwanie grzyba bądź pleśni ze ścian, to specjalność, którą powinni zająć się profesjonaliści. Tym właśnie zajmuje się nasza firma. Oferujemy Państwu rozwiązania, które skutecznie eliminują problem i zapobiegają dalszemu rozwojowi grzybów.
Warto pamiętać, że odgrzybianie budynków jest niezwykle ważne, nie tylko w przypadku prywatnych domów czy mieszkań, ale także wszystkich obiektów użyteczności publicznej. Można do nich zaliczyć przedszkola, szpitale szkoły, muzea, przychodnie, urzędy, a także podobne instytucje. Są to miejsca, w których istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia infekcji spowodowanych zarazkami przenoszonymi przy pomocy zarodków grzybów.
Prace należy rozpocząć od oględzin zainfekowanego miejsca. Konieczne jest wykonanie badań mykologicznych (badań zarodników grzybów), które polegają na pozyskaniu odcisków mebli lub ścian, a następnie wyhodowaniu pobranego materiału na pożywce, w celu otrzymania kolonii grzybów, na podstawie której, da się określić, z jakim grzybem mamy do czynienia, oraz z jaką częstotliwością w badanym pomieszczeniu występują zarodniki.
Powiat piotrkowski
Powiat piotrkowski położony jest w południowo – wschodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku w ramach przeprowadzonej wówczas reformy administracyjnej. Siedzibą władz powiatu jest Piotrków Trybunalski.
Powierzchnia powiatu wynosi 1428,77 km², co stanowi 7,84% powierzchni województwa, natomiast liczba ludności szacowana jest na 91 301 mieszkańców.
W skład powiatu wchodzą miasta: Sulejów, Wolbórz, gminy miejsko – wiejskie: Sulejów, Wolbórz oraz gminy wiejskie: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza oraz Wola Krzysztoporska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miasto Piotrków Trybunalski, a także powiaty: bełchatowski, pabianicki, łódzki wschodni, tomaszowski, opoczyński i radomszczański.
Piotrków Trybunalski – najważniejsze informacje
Piotrków to drugie pod względem wielkości miasto województwa łódzkiego, które odegrało ważną rolę w historii Polski. Niegdyś miasto królewskie w dawnym województwie sieradzkim, następnie w latach 1975–1998 stolica województwa piotrkowskiego. Obecnie miasto liczy ok. 72 211 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 67,25 km².
Piotrków jest jednym z dwóch głównych miast Piotrkowsko – Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego. Na terenie miasta rozwija się także przemysł meblowy, papierniczy, budowlany i deweloperski oraz działa Browar Cornelius.
Powiat piotrkowski – zjawiska pogodowe
Na przestrzeni 10 lat znacząco wzrosła siła niekorzystnych zjawisk atmosferycznych na terenie powiatu piotrkowskiego. Występują tam intensywne burze, często połączone z gradobiciem, silne wiatry, a nawet tornada. Tylko w 2019 roku doszło do wielu podtopień oraz zalań, w czerwcu ucierpiała także biblioteka w Moszczenicy. Na szczęście księgozbiór nie został zniszczony, zalana została tylko podłoga. Władze powiatu apelują do jego mieszkańców o zachowanie ostrożności i śledzenie prognoz pogody.
Sytuacja najgorzej wygląda w gminach: Gorzkowice oraz Rozprza, w których wielokrotnie dochodziło do poważnych zniszczeń spowodowanych nawałnicami. Zerwane linie elektryczne, dachy, a także połamane drzewa i uszkodzone samochody oraz ogrodzenia.
Konsekwencje
Każdego roku bilans strat spowodowany negatywnymi zjawiskami pogodowymi w powiecie piotrkowskim jest bardzo duży. Strażacy interweniują najczęściej w przypadku zalanych piwnic i uszkodzonych linii energetycznych, jednak nie rzadko zdarzają się także zalane mieszkania oraz zerwane dachy.
Tego typu wydarzenia mogą prowadzić do poważnych problemów z wilgocią w budynkach, której samodzielne usunięcie często bywa niemożliwe.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu piotrkowskiego, Twój dom dotknęła siła żywiołu i zmagasz się z jego skutkami, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.
Dojeżdżamy do: Bujnice, Bujniczki, Cieszanowice, Daniszewice, Gorzkowice, Gorzkowiczki, Gościnna, Grabostów, Kolonia Krzemieniewice, Kotków, Krosno, Krzemieniewice, Marianek, Plucice, Sobaków, Sobakówek, Szczepanowice, Szczukocice, Wilkoszewice, Wola Kotkowska, Żuchowice, Boryszów, Brzoza, Cisowa, Dziewuliny, Grabica, Gutów: Gutów Duży i Gutów Mały, Kafar, Kamocinek, Kobyłki, Krzepczów, Lubanów, Lubonia, Lutosławice Rządowe, Majdany, Majków-Folwark, Majków Mały, Majków Średni, Olendry, Ostrów, Papieże, Polesie, Rusociny, Szydłów, Szydłów-Kolonia, Twardosławice, Zaborów, Żądło, Żeronie, Żychlin, Baby, Białkowice, Gajkowice, Gazomia Stara, Gazomia Nowa, Gościmowice Pierwsze, Gościmowice Drugie, Jarosty, Karlin, Kiełczówka, Kosów, Michałów, Moszczenica , Podolin, Pomyków, Powęziny, Raciborowice, Raków, Rękoraj, Sierosław, Srock i Wola Moszczenicka.