ODSZKODOWANIA

Pomogę ubiegać się o odszkodowanie w przypadku zalania mieszkania lub budynku

793 665 596

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania,  musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami.

Należy pamiętać, że konieczne jest sporządzenie fachowej i obiektywnej wyceny wraz z dokumentacją opisującą zakres i wysokość szkody. Niezbędna jest także, analiza umowy ubezpieczenia,  by poniesione straty zostały w jak największym  stopniu zrekompensowane. W przypadku wystąpienia zdarzenia, w wyniku  którego powstały szkody majątkowe, konieczne jest także sporządzenie kosztorysu, by móc ocenić straty i wliczyć je do wartości pieniężnej uwzględnionej w polisie ubezpieczeniowej. Tego rodzaju wyliczenia wymagane są przede wszystkim przez towarzystwa ubezpieczeniowe, ponieważ to na ich podstawie są przeprowadzane oględziny przez rzeczoznawcę oraz wypłacane odszkodowania. Niestety eksperci wysyłani na inspekcję przez firmy ubezpieczeniowe, często pojawiają się z dużym opóźnieniem oraz dokonują oceny na niekorzyść poszkodowanego, by kwota wypłacana z polisy była jak najniższa, dlatego warto działać równolegle, zatrudniając bezstronnego fachowca, który sporządzi specjalistyczny raport zawierający szczegółowy opis zdarzenia i wyrządzonych szkód wraz z kompletną dokumentacją zdjęciową. I właśnie w tym zakresie jesteśmy w stanie Państwu pomóc.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

Odszkodowania, ubezpieczenia mieszkań, na życie, ubezpieczenie mieszkania od zalania

Ubiegasz się o odszkodowanie po zalaniu?

Zadzwoń!

Jesteśmy firmą, która zajmuje się pomiarami wilgoci, osuszaniem  murów, a także usuwaniem wilgoci oraz wody z budynków. Jednak na tym nasza praca się nie kończy. Dbamy również o to, by zapewnić, jak najbardziej profesjonalną, rzetelną i obiektywną wycenę szkód, które wystąpiły na skutek zalania domu lub mieszkania. Zatrudniamy Inżynierów Budownictwa, którzy sporządzają raporty opisujące wysokość szkody w oparciu o zakres wyceny nieruchomości budownictwa majątkowego, a także pożarnictwa. Mogą Państwo także skorzystać z pomocy naszych rzeczoznawców w celu zweryfikowania stanowiska towarzystwa ubezpieczeń, stworzenia dokumentacji z zakresu i wysokości szkody lub analizy treści umowy ubezpieczeniowej.

Niestety przykra niespodzianka po powrocie do domu może spotkać każdego. Woda na podłodze i zacieki na ścianach mogą pojawić się w wyniku różnych, nieprzewidzianych wypadków bez względu, czy jest to budownictwo nowoczesne, czy stare.

Chcesz uzyskać odszkodowanie?

Najważniejsze by mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową od zdarzeń losowych, która pokryje ewentualne koszty naprawy.

Gdy już dojdzie do zalania, zaraz po odkryciu problemu trzeba jak najszybciej pozbyć się przyczyny i usunąć skutki zalania, a także zabezpieczyć najcenniejsze przedmioty. Należy pomyśleć o formalnościach związanych z odzyskaniem poniesionych kosztów z polisy ubezpieczeniowej. Uzyskanie odszkodowania za zalane mieszkanie bądź dom jest zależne od tego, kto jest winny zdarzeniu, gdyż to właśnie z polisy sprawcy wypłacane są środki.

Warto jednak wiedzieć, jak krok po kroku postępować w takim przypadku:

Identyfikacja przyczyn zalania

Na początku konieczna jest identyfikacja przyczyn zalania. Jest to rzecz pierwsza i jednocześnie najważniejsza, którą trzeba się zająć. Należy ustalić przyczynę zalania i usunąć ją, aby rozmiar szkody się nie powiększał. Bardzo często za zalanie odpowiadają drobne i łatwe do usunięcia usterki m.in. pęknięty wężyk, który doprowadza wodę do pralki lub zmywarki, lub cieknący kran w mieszkaniu u sąsiada. Zdarzają się także poważniejsze awarie, np. wyciek w instalacji wodnej usytuowanej w ścianie lub pod posadzką, czy też nieszczelność w instalacji centralnego ogrzewania. Jednak przyczyn może być znacznie więcej i mogą być one ukryte dużo głębiej, dlatego w przypadku lokalizacji wycieków najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Kubatura-Lab.

Określenie winnego

Następnym krokiem jest określenie winnego. Zgodnie z przepisami artykułu 415 kodeksu cywilnego – kto z winy swojej wyrządził drugiemu szkodę, zobowiązany jest do jej naprawienia.

Tak więc jeszcze przed zgłoszeniem zdarzenia do ubezpieczalni, należy pamiętać, aby ustalić, kto był winien zalania. Jeżeli  przyczyną zalania i strat były warunki atmosferyczne, odszkodowanie zostanie wypłacone z naszej polisy, podobnie będzie w przypadku, gdy nie uda się ustalić sprawcy. Jeżeli jednak za problem odpowiada właściciel lub Spółdzielnia Mieszkaniowa, wypłata rekompensaty powinna zrealizowana z polisy zarządcy nieruchomości.

Ustalenie dowodów

Po usunięciu przyczyny wycieku  warto wykonać dokładną dokumentację fotograficzną z zalanego mieszkania, zrobić zdjęcia zarówno zacieków na ścianach i podłogach,  jak i wszystkich zniszczonych przez wodę elementów wyposażenia domu. O zdarzeniu należy także poinformować sprawcę, czyli sąsiada z góry lub spółdzielnię mieszkaniową. Jeżeli sąsiad będzie poczuwał się do odpowiedzialności za zdarzenie,  warto spisać oświadczenie, w którym sprawca ma za zadanie przyznać się do winy. Dokumenty powinny zawierać opis skutków zalania i szczegóły, które pozwolą wyszczególnić zakres zniszczeń i oszacowanie strat. Natomiast jeżeli sprawca nie chce przyznać się do winy,  konieczne może okazać się wezwanie rzeczoznawcy. Trzeba wiedzieć, że wiąże się to z dodatkowymi wydatkami, ale warto to zrobić, ponieważ wysokość odszkodowania będzie uzależniona od oszacowanych strat.

Uzyskanie odszkodowania nie jest prostym zadaniem. Wymagane są mocne dowody oraz odpowiednie dokumenty. Warto więc skorzystać z pomocy naszej firmy, która kompleksowo zajmie się całym procesem i formalnościami. Dokładamy wszelkich starań, by każdy nasz klient otrzymał możliwe jak najwyższe odszkodowanie, które pozwoli w maksymalnym stopniu zrekompensować szkody, które pojawiły się w wyniku zalania domu lub mieszkania.

167+
Zgłoszenia klientów
99+
Sporządzone dokumentacje
60+
Złożone umowy
60+
Uzyskane odszkodowania

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.  Czyszczenie laserowe
  Laserowe czyszczenie metalu
  Usuwanie rdzy laserem
  Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
  Laserowe polerowanie metalu
  Czyszczenie drewna laserem
  Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
  Laserowe usuwanie graffiti
  Laserowe usuwanie farby
  Laserowe czyszczenie kamienia
  Laserowa renowacja antyków
  Laserowe odnawianie aut zabytkowych
  Laserowe czyszczenie przemysłowe
  Laserowe czyszczenie form wtryskowych


  Nasze porady