Usuwanie wody i wilgoci po zalaniu

Osuszanie budynków, mieszkań, domu, ścian, co robić po zalaniu, osuszacz powietrza, ozonowanie, odgrzybianie

Zmagasz się ze skutkami zalania?

Awarie wodociągowe, uszkodzenia w dachu, ulewy, czy fale powodziowe mogą być przyczyną zalania domu lub mieszkania. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że szybkie postępowanie odgrywa tutaj kluczową rolę, bowiem ma na celu skuteczne osuszanie mieszkań i ratowanie przed dalszym zniszczeniem. W tym przypadku liczy się szybka reakcja, by możliwie jak najszybciej doprowadzić budynek do stanu sprzed zdarzenia.

Do większości zalań dochodzi w wyniku awarii hydraulicznych. Warto więc zadbać o regularne konserwacje, a także inspekcje zaworów i połączeń instalacji wodnej, by znacząco zmniejszyć ryzyko usterki. Jeżeli jednak dojdzie do zalania, najważniejsze jest, by jak najszybciej pozbyć się zalegającej wody na podłodze. To właśnie ona stanowi bezpośrednie zagrożenie niemal dla wszystkich elementów, które znajdują się w całym domu, a szczególnie w piwnicy. Konieczne jest także usunięcie niektórych elementów z podłogi, ponieważ to właśnie pod nią znajduje się najwięcej wody. Następnie, niezwłocznie należy przystąpić do osuszania. Nie można w takiej sytuacji pozwolić sobie na zwłokę.

Wiele osób w tych sytuacjach decyduje się na naturalne sposoby osuszania, jednak nie są one wystarczająco skuteczne. Trzeba przy tym pamiętać, że jeżeli budynek nie zostanie w odpowiedni sposób osuszony, to w ścianach i podłogach zacznie gromadzić się wilgoć, która jest idealną pożywką dla żywych organizmów, grzybów i pleśni. Rozwój tych bakterii i drobnoustrojów może znacząco pogorszyć jakość wdychanego powietrza, które zmieni nie tylko jego zapach, ale również zwiększy ilość występujących w nim alergenów i czynników chorobotwórczych, dlatego trzeba działać szybko.

Wodę i wilgoć po zalaniu można usunąć z wykorzystaniem osuszaczy kondensacyjnych lub adsorpcyjnych

Metoda powodują wykraplanie się wody poprzez schładzanie zasysanego powietrza do tzw. punktu rosy. Wilgotne powietrze przechodzi przez wentylator, a następnie zostaje schłodzone w parowniku. W wyniku tego procesu wytrąca się i gromadzi w naczyniu woda, a podgrzane powietrze wraca do pomieszczenia. Osuszacz kondensacyjny nazywany jest inaczej ziębniczym. Tego rodzaju urządzenie najlepiej stosować przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza, a także w wysokich temperaturach. Dlatego właśnie osuszacz kondensacyjny wykorzystywany zwykle stosuje się w pomieszczeniach, w których wilgotność sięga powyżej 80%, a temperatura około 30 stopni Celsjusza. Jeżeli tego rodzaju warunki nie zostaną osiągnięte, efekty pracy osuszacza mogą okazać się nieco mniejsze.

Metoda wykorzystująca osuszacze adsorpcyjne polega na obróbce dwóch rodzajów powietrza – procesowego i regeneracyjnego. W początkowym etapie wilgotne, czyli procesowe powietrze styka się ze środkiem higroskopijnym (który wchłania wodę i powoduje jej skraplanie do zbiornika), w wyniku czego ulega osuszeniu i kierowane jest z powrotem do pomieszczenia. Powietrze regeneracyjne zostaje podgrzane w celu usunięcia wody z rotora. Osuszacze adsorpcyjne sprawdzają się bardzo dobrze w szerokim zakresie temperatur, a także stopniu zawilgocenia. To właśnie dlatego można z nich korzystać zarówno w miejscach bardzo wilgotnych, jak i pomieszczeniach wymagających niskiej wilgotności. Sprawdzają się także w piwnicach, gdzie panują wymagające warunki i chłodne powietrze.

Trzeba wiedzieć, że osuszacze kondensacyjne są bardziej energooszczędne i zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Należy także pamiętać, że osuszaczy adsorpcyjnych nie można stosować w miejscach o dużym zapyleniu, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia rotora. Urządzenia służące do osuszania powietrza są niezwykle przydatne. Dzięki nim możliwe jest szybkie usunięcie wilgoci z budynku, a także zminimalizowanie skutków zalania. Ważne jest jednak, by dobrze dobrać urządzenie do określonego problemu. Wszystko to zależy od stopnia zawilgocenia, a także potrzeb i oczekiwań klienta.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem doskonale wiemy, jak dopasować metodę osuszania do pomieszczenia, by osuszanie przyniosło zadowalające efekty. Zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem wody i wilgoci po zalaniu z budynków i mieszkań. Warto pamiętać, że szybka reakcja po zalaniu mieszkania lub budynku jest niezwykle ważna. Im szybciej zdecydujemy się na osuszenie budynku przez profesjonalistów, tym mniejsze pojawią się skutki po zalaniu. Co  więcej, szybka reakcja pozwala na wyeliminowanie wielu szkód. Oferujemy państwu profesjonalne usługi, a także dajemy gwarancję najwyższej jakości i możliwie jak najszybszej pracy.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.  Czyszczenie laserowe
  Laserowe czyszczenie metalu
  Usuwanie rdzy laserem
  Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
  Laserowe polerowanie metalu
  Czyszczenie drewna laserem
  Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
  Laserowe usuwanie graffiti
  Laserowe usuwanie farby
  Laserowe czyszczenie kamienia
  Laserowa renowacja antyków
  Laserowe odnawianie aut zabytkowych
  Laserowe czyszczenie przemysłowe
  Laserowe czyszczenie form wtryskowych


  Nasze porady