Usuwanie wody i wilgoci po zalaniu Piotrków, Radomsko, Sulejów, Wolbórz, Rozprza, Wola Krzysztoporska – powiat piotrkowski Łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Awarie wodociągowe, uszkodzenia w dachu, ulewy, czy fale powodziowe mogą być przyczyną zalania domu lub mieszkania. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że szybkie postępowanie odgrywa tutaj kluczową rolę, bowiem ma na celu skuteczne ratowanie pomieszczeń przed dalszym zniszczeniem. W tym przypadku liczy się szybka reakcja, by możliwie jak najszybciej doprowadzić budynek do stanu sprzed zdarzenia.

Do większości zalań dochodzi w wyniku awarii hydraulicznych. Warto więc zadbać o regularne konserwacje, a także inspekcje zaworów i połączeń instalacji wodnej, by znacząco zmniejszyć ryzyko usterki. Jeżeli jednak dojdzie do zalania, najważniejsze jest, by jak najszybciej pozbyć się zalegającej wody na podłodze. To właśnie ona stanowi bezpośrednie zagrożenie niemal dla wszystkich elementów, które znajdują się w całym domu, a szczególnie w piwnicy. Konieczne jest także usunięcie niektórych elementów z podłogi, ponieważ to właśnie pod nią znajduje się najwięcej wody. Następnie, niezwłocznie należy przystąpić do osuszania. Nie można w takiej sytuacji pozwolić sobie na zwłokę.

Wiele osób w tych sytuacjach decyduje się na naturalne sposoby osuszania, jednak nie są one wystarczająco skuteczne. Trzeba przy tym pamiętać, że jeżeli budynek nie zostanie w odpowiedni sposób osuszony, to w ścianach i podłogach zacznie gromadzić się wilgoć, która jest idealną pożywką dla żywych organizmów, grzybów i pleśni. Rozwój tych bakterii i drobnoustrojów może znacząco pogorszyć jakość wdychanego powietrza, które zmieni nie tylko jego zapach, ale również zwiększy ilość występujących w nim alergenów i czynników chorobotwórczych, dlatego trzeba działać szybko.

Powiat piotrkowski

Powiat piotrkowski położony jest w południowo – wschodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku w ramach przeprowadzonej wówczas reformy administracyjnej. Siedzibą władz powiatu jest Piotrków Trybunalski.

Powierzchnia powiatu wynosi 1428,77 km², co stanowi 7,84% powierzchni województwa, natomiast liczba ludności szacowana jest na 91 301 mieszkańców.

W skład powiatu wchodzą miasta: Sulejów, Wolbórz, gminy miejsko – wiejskie: Sulejów, Wolbórz oraz gminy wiejskie: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza oraz Wola Krzysztoporska.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miasto Piotrków Trybunalski, a także powiaty: bełchatowski, pabianicki, łódzki wschodni, tomaszowski, opoczyński i radomszczański.

Piotrków Trybunalski – najważniejsze informacje

Piotrków to drugie pod względem wielkości miasto województwa łódzkiego, które odegrało ważną rolę w historii Polski. Niegdyś miasto królewskie w dawnym województwie sieradzkim, następnie w latach 1975–1998 stolica województwa piotrkowskiego. Obecnie miasto liczy ok. 72 211 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 67,25 km².
Piotrków jest jednym z dwóch głównych miast Piotrkowsko – Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego. Na terenie miasta rozwija się także przemysł meblowy, papierniczy, budowlany i deweloperski oraz działa Browar Cornelius.

Powiat piotrkowski – zjawiska pogodowe

Na przestrzeni 10 lat znacząco wzrosła siła niekorzystnych zjawisk atmosferycznych na terenie powiatu piotrkowskiego. Występują tam intensywne burze, często połączone z gradobiciem, silne wiatry, a nawet tornada. Tylko w 2019 roku doszło do wielu podtopień oraz zalań, w czerwcu ucierpiała także biblioteka w Moszczenicy. Na szczęście księgozbiór nie został zniszczony, zalana została tylko podłoga. Władze powiatu apelują do jego mieszkańców o zachowanie ostrożności i śledzenie prognoz pogody.

Sytuacja najgorzej wygląda w gminach: Gorzkowice oraz Rozprza, w których wielokrotnie dochodziło do poważnych zniszczeń spowodowanych nawałnicami. Zerwane linie elektryczne, dachy, a także połamane drzewa i uszkodzone samochody oraz ogrodzenia.

Konsekwencje

Każdego roku bilans strat spowodowany negatywnymi zjawiskami pogodowymi w powiecie piotrkowskim jest bardzo duży. Strażacy interweniują najczęściej w przypadku zalanych piwnic i uszkodzonych linii energetycznych, jednak nie rzadko zdarzają się także zalane mieszkania oraz zerwane dachy.
Tego typu wydarzenia mogą prowadzić do poważnych problemów z wilgocią w budynkach, której samodzielne usunięcie często bywa niemożliwe.

Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu piotrkowskiego, Twój dom dotknęła siła żywiołu i zmagasz się z jego skutkami, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Dojeżdżamy do: Bujnice, Bujniczki, Cieszanowice, Daniszewice, Gorzkowice, Gorzkowiczki, Gościnna, Grabostów, Kolonia Krzemieniewice, Kotków, Krosno, Krzemieniewice, Marianek, Plucice, Sobaków, Sobakówek, Szczepanowice, Szczukocice, Wilkoszewice, Wola Kotkowska, Żuchowice, Boryszów, Brzoza, Cisowa, Dziewuliny, Grabica, Gutów: Gutów Duży i Gutów Mały, Kafar, Kamocinek, Kobyłki, Krzepczów, Lubanów, Lubonia, Lutosławice Rządowe, Majdany, Majków-Folwark, Majków Mały, Majków Średni, Olendry, Ostrów, Papieże, Polesie, Rusociny, Szydłów, Szydłów-Kolonia, Twardosławice, Zaborów, Żądło, Żeronie, Żychlin, Baby, Białkowice, Gajkowice, Gazomia Stara, Gazomia Nowa, Gościmowice Pierwsze, Gościmowice Drugie, Jarosty, Karlin, Kiełczówka, Kosów, Michałów, Moszczenica , Podolin, Pomyków, Powęziny, Raciborowice, Raków, Rękoraj, Sierosław, Srock i Wola Moszczenicka.

 



Czyszczenie laserowe
Laserowe czyszczenie metalu
Usuwanie rdzy laserem
Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
Laserowe polerowanie metalu
Czyszczenie drewna laserem
Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
Laserowe usuwanie graffiti
Laserowe usuwanie farby
Laserowe czyszczenie kamienia
Laserowa renowacja antyków
Laserowe odnawianie aut zabytkowych
Laserowe czyszczenie przemysłowe
Laserowe czyszczenie form wtryskowych


Nasze porady