Ozonowanie

Osuszanie budynków, mieszkań, domu, ścian, co robić po zalaniu, osuszacz powietrza, ozonowanie, odgrzybianie

Dezynfekcja pomieszczenia

Oferujemy profesjonalną usługę ozonowania,  wszystkim, którzy chcą poprawić jakość wdychanego powietrza w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie

Ozon jest drugim najpotężniejszym utleniaczem na świecie i właśnie dlatego jest tak skuteczny. Jest to gaz silnie reaktywny, co oznacza, że wchodzi on w reakcję z innymi cząsteczkami, rozbijając je w ten sposób na mniejsze struktury.

Podsumowując, użycie ozonatora jest zalecane do:

 • usuwania przykrych zapachów utrzymujących się w pomieszczeniach, tj. zapach dymu papierosowego, stęchlizny czy zapachów odzwierzęcych;
 • dezynfekcji/sterylizacji pomieszczeń;
 • odkażania klimatyzacji i pozbywania się wszelkich zapachów z wnętrz samochodów;
 • eliminowania zapachu spalenizny po pożarach;
 • eliminowaniu alergenów, bakterii, wirusów i ich przetrwalników w szpitalach, przychodniach, żłobkach czy przedszkolach;
 • utrzymywania świeżości wyrobów w sklepach mięsnych lub na magazynach.

Ozonowanie jest metodą wykorzystywaną w bardzo szerokim zakresie. To jedyne skuteczne rozwiązanie dla alergików, którym zależy na tym, by ostatecznie pozbyć się niechcianych roztoczy, grzybów, bakterii czy wirusów ze swych domów. Użycie ozonatora do dezynfekcji powietrza jest coraz bardziej popularne ze względu na jego skuteczność, ekologiczność i brak ewentualnych skutków ubocznych niepożądanych dla człowieka. Aby pomieszczenia pozbawione były zarazków i przykrych zapachów wystarczy używać ozonatora przez 60 min, a samą czynność powtarzać co kilka miesięcy.

Ozonowanie to sposób na przeprowadzenie dezynfekcji w pomieszczeniach bez użycia środków chemicznych. Czynnikiem biobójczym jest ozon, który jest gazem o silnych właściwościach utleniających. Idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna. Jest to zabieg, który pozwala na uzyskanie sterylności oraz stworzenie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów. Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która pozwala nie tylko odkazić dom czy mieszkanie, ale także pozbyć się z niego wszelkich nieprzyjemnych zapachów.  Metoda fizyczne usuwa brzydkie aromaty, a nie tylko je maskuje. Skuteczność ozonu w rotacji  zapachów i drobnoustrojów polega na tym, że jest to gaz, który dociera wszędzie tam, gdzie jest powietrze, a więc do wszystkich szczelin i zakamarków w podłodze, suficie, a także w przewodach wentylacyjnych, odpływach i rurach. Rozbija cząsteczki w powietrzu odpowiedzialne  za nieprzyjemny zapach.

Ozonowanie, dzięki swojej skuteczności stało się jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji. Umożliwia odgrzybianie domowych klimatyzatorów, nawilżaczy powietrza i jonizatorów, a także pozwala na skuteczne pozbycie się problemu z grzyba i pleśni w domu. Ich samodzielnie usunięcie innymi metodami jest niemal niemożliwe.

Metoda ta sprawdza się także w budynkach publicznych: szpitalach, przychodniach,  żłobkach i przedszkolach.  To właśnie tam gromadzi się najwięcej różnego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych. Warto również, by na usługę decydowali się także właściciele sklepów lub magazynów, gdyż bardzo często gromadzą się tam wirusy i bakterie, które mają niekorzystny wpływ na przechowywane produkty.

Warto również pamiętać, że ozonowanie można wykonywać nie tylko w we wnętrzu domów lub mieszkań, ale również w samochodach. Zaleca się wykorzystanie ozonatora  przy odkażaniu klimatyzacji, foteli, a także pozbywaniu się wszelkich zapachów, które pojawiają się wewnątrz samochodu.

Jednak i w tym przypadku, samodzielna praca może okazać się nieskuteczna,  dlatego zachęcamy do  korzystania z naszych usług. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak, oraz kiedy używać ozonatora, a także, jak zapewnić skuteczne efekty.

Kolejnym przykładem na zastosowanie ozonowania, są sytuacje związane z eliminacją przykrych zapachów powstałych na skutek zdarzeń losowych, np. po pożarach czy powodziach. W tym przypadku intensywne wietrzenie pomieszczeń nie pomoże,  tylko ozonowanie gwarantuje pełne usunięcie fetoru.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

  Twoja wiadomość została wysłana!

  Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.  Czyszczenie laserowe
  Laserowe czyszczenie metalu
  Usuwanie rdzy laserem
  Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
  Laserowe polerowanie metalu
  Czyszczenie drewna laserem
  Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
  Laserowe usuwanie graffiti
  Laserowe usuwanie farby
  Laserowe czyszczenie kamienia
  Laserowa renowacja antyków
  Laserowe odnawianie aut zabytkowych
  Laserowe czyszczenie przemysłowe
  Laserowe czyszczenie form wtryskowych


  Nasze porady