Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Ozonowanie jest metodą wykorzystywaną w bardzo szerokim zakresie. To jedyne skuteczne rozwiązanie dla alergików, którym zależy na tym, by ostatecznie pozbyć się niechcianych roztoczy, grzybów, bakterii czy wirusów ze swych domów. Użycie ozonatora do dezynfekcji powietrza jest coraz bardziej popularne ze względu na jego skuteczność, ekologiczność i brak ewentualnych skutków ubocznych niepożądanych dla człowieka. Aby pomieszczenia pozbawione były zarazków i przykrych zapachów wystarczy używać ozonatora przez 60 min, a samą czynność powtarzać co kilka miesięcy.
Ozonowanie to sposób na przeprowadzenie dezynfekcji w pomieszczeniach bez użycia środków chemicznych. Czynnikiem biobójczym jest ozon, który jest gazem o silnych właściwościach utleniających. Idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna. Jest to zabieg, który pozwala na uzyskanie sterylności oraz stworzenie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów. Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która pozwala nie tylko odkazić dom czy mieszkanie, ale także pozbyć się z niego wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Metoda fizyczne usuwa brzydkie aromaty, a nie tylko je maskuje. Skuteczność ozonu w rotacji zapachów i drobnoustrojów polega na tym, że jest to gaz, który dociera wszędzie tam, gdzie jest powietrze, a więc do wszystkich szczelin i zakamarków w podłodze, suficie, a także w przewodach wentylacyjnych, odpływach i rurach. Rozbija cząsteczki w powietrzu odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach.
Ozonowanie, dzięki swojej skuteczności stało się jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji. Umożliwia odgrzybianie domowych klimatyzatorów, nawilżaczy powietrza i jonizatorów, a także pozwala na skuteczne pozbycie się problemu z grzyba i pleśni w domu. Ich samodzielnie usunięcie innymi metodami jest niemal niemożliwe.
Powiat piotrkowski
Powiat piotrkowski położony jest w południowo – wschodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku w ramach przeprowadzonej wówczas reformy administracyjnej. Siedzibą władz powiatu jest Piotrków Trybunalski.
Powierzchnia powiatu wynosi 1428,77 km², co stanowi 7,84% powierzchni województwa, natomiast liczba ludności szacowana jest na 91 301 mieszkańców.
W skład powiatu wchodzą miasta: Sulejów, Wolbórz, gminy miejsko – wiejskie: Sulejów, Wolbórz oraz gminy wiejskie: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza oraz Wola Krzysztoporska.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miasto Piotrków Trybunalski, a także powiaty: bełchatowski, pabianicki, łódzki wschodni, tomaszowski, opoczyński i radomszczański.
Piotrków Trybunalski – najważniejsze informacje
Piotrków to drugie pod względem wielkości miasto województwa łódzkiego, które odegrało ważną rolę w historii Polski. Niegdyś miasto królewskie w dawnym województwie sieradzkim, następnie w latach 1975–1998 stolica województwa piotrkowskiego. Obecnie miasto liczy ok. 72 211 mieszkańców i zajmuje powierzchnię 67,25 km².
Piotrków jest jednym z dwóch głównych miast Piotrkowsko – Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego. Na terenie miasta rozwija się także przemysł meblowy, papierniczy, budowlany i deweloperski oraz działa Browar Cornelius.
Powiat piotrkowski – zjawiska pogodowe
Na przestrzeni 10 lat znacząco wzrosła siła niekorzystnych zjawisk atmosferycznych na terenie powiatu piotrkowskiego. Występują tam intensywne burze, często połączone z gradobiciem, silne wiatry, a nawet tornada. Tylko w 2019 roku doszło do wielu podtopień oraz zalań, w czerwcu ucierpiała także biblioteka w Moszczenicy. Na szczęście księgozbiór nie został zniszczony, zalana została tylko podłoga. Władze powiatu apelują do jego mieszkańców o zachowanie ostrożności i śledzenie prognoz pogody.
Sytuacja najgorzej wygląda w gminach: Gorzkowice oraz Rozprza, w których wielokrotnie dochodziło do poważnych zniszczeń spowodowanych nawałnicami. Zerwane linie elektryczne, dachy, a także połamane drzewa i uszkodzone samochody oraz ogrodzenia.
Konsekwencje
Każdego roku bilans strat spowodowany negatywnymi zjawiskami pogodowymi w powiecie piotrkowskim jest bardzo duży. Strażacy interweniują najczęściej w przypadku zalanych piwnic i uszkodzonych linii energetycznych, jednak nie rzadko zdarzają się także zalane mieszkania oraz zerwane dachy.
Tego typu wydarzenia mogą prowadzić do poważnych problemów z wilgocią w budynkach, której samodzielne usunięcie często bywa niemożliwe.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu piotrkowskiego, Twój dom dotknęła siła żywiołu i zmagasz się z jego skutkami, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.
Dojeżdżamy do: Bujnice, Bujniczki, Cieszanowice, Daniszewice, Gorzkowice, Gorzkowiczki, Gościnna, Grabostów, Kolonia Krzemieniewice, Kotków, Krosno, Krzemieniewice, Marianek, Plucice, Sobaków, Sobakówek, Szczepanowice, Szczukocice, Wilkoszewice, Wola Kotkowska, Żuchowice, Boryszów, Brzoza, Cisowa, Dziewuliny, Grabica, Gutów: Gutów Duży i Gutów Mały, Kafar, Kamocinek, Kobyłki, Krzepczów, Lubanów, Lubonia, Lutosławice Rządowe, Majdany, Majków-Folwark, Majków Mały, Majków Średni, Olendry, Ostrów, Papieże, Polesie, Rusociny, Szydłów, Szydłów-Kolonia, Twardosławice, Zaborów, Żądło, Żeronie, Żychlin, Baby, Białkowice, Gajkowice, Gazomia Stara, Gazomia Nowa, Gościmowice Pierwsze, Gościmowice Drugie, Jarosty, Karlin, Kiełczówka, Kosów, Michałów, Moszczenica , Podolin, Pomyków, Powęziny, Raciborowice, Raków, Rękoraj, Sierosław, Srock i Wola Moszczenicka.