Ozonowanie Tomaszów Mazowiecki,Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca – powiat tomaszowski Łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Warto również pamiętać, że ozonowanie można wykonywać nie tylko w we wnętrzu domów lub mieszkań, ale również w samochodach. Zaleca się wykorzystanie ozonatora  przy odkażaniu klimatyzacji, foteli, a także pozbywaniu się wszelkich zapachów, które pojawiają się wewnątrz samochodu.

Jednak i w tym przypadku, samodzielna praca może okazać się nieskuteczna,  dlatego zachęcamy do  korzystania z naszych usług. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak, oraz kiedy używać ozonatora, a także, jak zapewnić skuteczne efekty.

Kolejnym przykładem na zastosowanie ozonowania, są sytuacje związane z eliminacją przykrych zapachów powstałych na skutek zdarzeń losowych, np. po pożarach czy powodziach. W tym przypadku intensywne wietrzenie pomieszczeń nie pomoże,  tylko ozonowanie gwarantuje pełne usunięcie fetoru.

 

Powiat tomaszowski

Powiat tomaszowski powstał na mocy reformy administracyjnej w 1999 roku i jest częścią województwa łódzkiego, która leży w jego południowo – wschodniej części. Siedzibą władz powiatu jest Tomaszów Mazowiecki.

Powierzchnia powiatu stanowi 5,62% z całości województwa łódzkiego i wynosi 1024,79 km². Liczba jego mieszkańców jest szacowana na 118 400 osób.

W skład powiatu wchodzą miasto: Tomaszów Mazowiecki, gminy miejskie: Tomaszów Mazowiecki oraz gminy wiejskie: Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Żelechlinek.

Powiat graniczy z następującymi powiatami:

  • Powiaty województwa łódzkiego: opoczyński, piotrkowski, łódzki wschodni, brzeziński, skierniewicki oraz rawski,
  • Powiaty województwa mazowieckiego: grójecki oraz przysuski.

Tomaszów Mazowiecki – najważniejsze informacje

Tomaszów powstał w 1363 roku, a w lipcu 1830 roku uzyskał prawa miejskie. Obecnie zajmuje powierzchnię 41,30 km² i liczy 63 771 mieszkańców. Przez miasto przepływają cztery rzeki: Pilica, Wolbórka, Czarna i Piasecznica.
Jest to czwarte pod względem ludności miasto w województwie łódzkim. Jest kojarzone głównie z przemysłem wełnianym: funkcjonującą od połowy XIX wieku Fabryką Dywanów oraz powstałą w 1911 roku Fabryką Sztucznego Jedwabiu. Obecnie jednak Tomaszów należy do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a na terenie miasta znajdują się duże ośrodki przemysłu mineralnego, chemicznego, spożywczego, elektromaszynowego, logistycznego i usługowego.

Powiat tomaszowski – zjawiska pogodowe

Zauważalne w ostatnich latach zmiany klimatyczne nie omijają także powiatu tomaszowskiego. Coraz częściej na jego terenie ogłaszane są alerty pogodowe, ostrzegające mieszkańców przed intensywnymi opadami deszczu, wichurami i silnymi wyładowaniami elektromagnetycznymi. Tylko w czerwcu tego roku na skutek burz i nawałnic strażacy interweniowali ponad 30 razy. Intensywne ulewy i wichury spowodowały w powiecie tomaszowskim sporo szkód. Najwięcej interwencji strażacy mieli przy usuwaniu połamanych drzew.

Powiat zmaga się także z bardzo wysokimi temperaturami powietrza. Podczas tegorocznego lata wielokrotnie apelowano do mieszkańców powiatu, aby nie opuszczali domów, jeśli nie zachodzi taka potrzeba. Ostrzeżenia były kierowane głównie do osób starszych oraz dzieci.

Konsekwencje

Zmienne i bardzo dynamiczne zjawiska pogodowe występujące na terenie powiatu tomaszowskiego, są ogromnym zagrożeniem dla jego mieszkańców. Uszkodzone dachy, powalone drzewa czy zerwane linie elektryczne to tylko część szkód, z jakimi można się tam spotkać. Jednak konsekwencje nawałnic mogą być dużo bardziej poważne. W powiecie tomaszowskim znajduje się wiele starych budynków, m.in. opuszczonych fabryk, które są dużo bardziej podatne na zniszczenia, a tym samym, stanowią dodatkowe zagrożenie dla mieszkańców.

Największe ryzyko wystąpienia silnych burz pojawia się wiosną, a także latem, kiedy dochodzi do dużych i nagłych zmian temperatury powietrza.

Jeśli Twój dom ucierpiał na skutek jednej z nawałnic, sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.



Czyszczenie laserowe
Laserowe czyszczenie metalu
Usuwanie rdzy laserem
Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
Laserowe polerowanie metalu
Czyszczenie drewna laserem
Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
Laserowe usuwanie graffiti
Laserowe usuwanie farby
Laserowe czyszczenie kamienia
Laserowa renowacja antyków
Laserowe odnawianie aut zabytkowych
Laserowe czyszczenie przemysłowe
Laserowe czyszczenie form wtryskowych


Nasze porady