Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Powiat bełchatowski
Powiat bełchatowski wchodzi w skład województwa łódzkiego i jest usytuowany w jego południowo – zachodniej części. Został powołany w 1956 roku, następnie w roku 1973 odwołano decyzję, dzieląc jego obszar na miasto i gminy. W 1999 roku na mocy reformy administracyjnej powiat bełchatowski został reaktywowany. Siedzibą jego władz jest miasto Bełchatów.
Powierzchnia powiatu zajmuje 967,57 km² (5,31% powierzchni województwa) i liczy blisko 113 000 mieszkańców.
W jego skład wchodzą miasta: Bełchatów oraz Zelów, gminy miejskie: Bełchatów, gminy miejsko – wiejskie: Zelów, a także gminy wiejsko – miejskie: Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rusiec i Szczerców. Sąsiaduje z powiatami: pabianickim, piotrkowskim, radomszczańskim, pajęczańskim, wieluńskim i łaskim.
Bełchatów – najważniejsze informacje
Bełchatów zyskał prawa miejskie w 1737 roku, które utrzymał przez 133 lata. Ponowne nadanie praw nastąpiło 1925 roku.
Bełchatów to miasto kojarzone głównie z przemysłem energetycznym i wydobywczym, z uwagi na działające w niewielkiej odległości Elektrownię i Odkrywkową Kopalnię Węgla Brunatnego. Według dostępnych informacji obszar, na którym trwa wydobycie węgla, zajmuje powierzchnię 5000 boisk piłkarskich i jest widoczny nawet z kosmosu. Elektrownia natomiast jest największą na świecie elektrownią węglową, która rocznie produkuje ok. 27 – 28 TWh energii, czyli ponad 20% produkcji krajowej.
Miasto zajmuje powierzchnię 34, 64 km², natomiast liczba ludności wynosi 57 964.
Bełchatów – zjawiska pogodowe
Choć sytuacja nie jest tak poważna, jak w sąsiednim powiecie piotrkowskim, groźne zjawiska pogodowe nie omijają powiatu bełchatowskiego. Tutaj także często dochodzi do nawałnic oraz silnych podmuchów wiatru. Co więcej, na skutek opadów często dochodzi do wystąpienia z brzegów rzek: Rakówki, Widawki oraz Grabi, które prowadzą do lokalnych podtopień.
Konsekwencje
Intensywne opady deszczu prowadzą do zalań i podtopień, które wywołują trudne do usunięcia szkody, m.in. wilgoć, grzyb czy pleśń. Trzeba ustalić przyczynę, usunąć wodę, a następnie przystąpić do skutecznej naprawy. Często rozmiar zniszczeń nie pozwala poradzić sobie z kłopotem domowymi metodami. Trzeba zgłosić się do specjalistów.
Jeśli jesteś mieszkańcem powiatu bełchatowskiego, zmagasz się z przykrymi konsekwencjami zjawisk pogodowych, np. zauważyłeś w domu wilgoć, zgłoś się do nas. Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać problem i przywrócić budynek do stanu użyteczności sprzed zdarzenia.