Usuwanie wody i wilgoci po zalaniu Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin, Wierzchlas – powiat wieluński Łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Pierwsze z nich powodują wykraplanie się wody poprzez schładzanie zasysanego powietrza do tzw. punktu rosy. Wilgotne powietrze przechodzi przez wentylator, a następnie zostaje schłodzone w parowniku. W wyniku tego procesu wytrąca się i gromadzi w naczyniu woda, a podgrzane powietrze wraca do pomieszczenia. Osuszacz kondensacyjny nazywany jest inaczej ziębniczym. Tego rodzaju urządzenie najlepiej stosować przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza, a także w wysokich temperaturach. Dlatego właśnie osuszacz kondensacyjny wykorzystywany zwykle stosuje się w pomieszczeniach, w których wilgotność sięga powyżej 80%, a temperatura około 30 stopni Celsjusza. Jeżeli tego rodzaju warunki nie zostaną osiągnięte, efekty pracy osuszacza mogą okazać się nieco mniejsze.

Metoda wykorzystująca osuszacze adsorpcyjne polega na obróbce dwóch rodzajów powietrza – procesowego i regeneracyjnego. W początkowym etapie wilgotne, czyli procesowe powietrze styka się ze środkiem higroskopijnym (który wchłania wodę i powoduje jej skraplanie do zbiornika), w wyniku czego ulega osuszeniu i kierowane jest z powrotem do pomieszczenia. Powietrze regeneracyjne zostaje podgrzane w celu usunięcia wody z rotora. Osuszacze adsorpcyjne sprawdzają się bardzo dobrze w szerokim zakresie temperatur, a także stopniu zawilgocenia. To właśnie dlatego można z nich korzystać zarówno w miejscach bardzo wilgotnych, jak i pomieszczeniach wymagających niskiej wilgotności. Sprawdzają się także w piwnicach, gdzie panują wymagające warunki i chłodne powietrze.

Powiat wieluński

Powiat wieluński jest położony na wysuniętej na południowy zachód części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku na mocy przeprowadzonej w Polsce reformy administracyjnej. Siedzibą powiatu jest miasto Wieluń.

Powierzchnia powiatu obejmuje 927,69 km², na których żyje 77189 mieszkańców.

W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe, takie jak: miasto Wieluń, gmina miejsko – wiejska Wieluń oraz gminy wiejskie: Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin oraz Wierzchlas.

W sąsiedztwie powiatu wieluńskiego znajdziemy 5 powiatów województwa łódzkiego: wieruszowski, sieradzki, łaski, bełchatowski, pajęczański, 1 powiat województwa śląskiego: kłobucki oraz 1 powiat województwa opolskiego: oleski.

Wieluń – najważniejsze informacje

Wieluń to miasto z długoletnią tradycją i bogatą kulturą. Jego historia obejmuje blisko 800 lat, bowiem pierwsze wzmianki na jego temat sięgają drugiej połowy XIII wieku. Choć są przypuszczania, że Wieluń zdobył prawa miejskie jeszcze przed rokiem 1281, to pierwsze zapisy potwierdzające ich nabycie w dokumentach pojawiły się dopiero w roku 1283.

Miasto jest ściśle powiązane z początkiem II Wojny Światowej, bowiem to właśnie na Wieluń spadły pierwsze bomby zrzucone przez Luftwaffe 1 września 1939 roku o godzinie 4.40 nad ranem. Ich wyniku zginęło wielu mieszkańców miasta, a także została zniszczona niemal cała centralna część miasta.

Obecnie miasto jest niewielkie. Zajmuje powierzchnię 16,9 km² i liczy 22794 mieszkańców. Na jego terenie rozwija się głównie przemysł produkcyjny: urządzenia technologiczne, konstrukcje stalowe i świece, odzieżowy, a także usługi, rolnictwo, ogrodnictwo i handel. Wśród największych firm działających na terenie miasta należy wymienić przedsiębiorstwa: Wielton S.A. – producenta naczep oraz KORONA S.A. – producenta świec zapachowych.

Powiat wieluński – zagrożenia pogodowe

Od kilku lat mieszkańcy powiatu wieluńskiego podobnie jak Polacy zamieszkujący inne obszary naszego kraju, zmagają się z dynamicznymi zmianami klimatycznymi. Wiosną tego roku słoneczne i ciepłe dni były prawdziwą rzadkością, natomiast aura obfitowała w burze, opady deszczu, silne wiatry, a nawet trąby powietrzne. Nie zapowiada się jednak na stabilizację pogody, która w ostatnich latach gwałtownie przechodzi od bardzo niskich do bardzo wysokich temperatur, a ulewne deszcze zamienia w okresy suszy.

Takie zjawiska pogodowe niosą za sobą ogromne straty, wichury zrywają dachy i powalają drzewa, susza niszczy uprawy, a opady wywołują powodzie i podtopienia. Coraz częściej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia, ponieważ w niektórych miejscach w powiecie sytuacja jest bardzo poważna.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Zapoznaj się z naszą ofertą, zadzwoń i pozbądź się problemów z wilgocią, grzybem lub pleśnią raz na zawsze.

Dojeżdżamy do: Czarnożyły, Emanuelina, Gromadzice, Kąty, Łagiewniki, Opojowice, Platoń, Raczyn, Staw, Stawek, Wydrzyn, Anielin, Bębnów, Głuchów, Kamyk, Konopnica, Mała Wieś, Piaski, Rychłocice, Sabinów, Strobin, Szynkielów, Wrońsko, Brzeziny, Chotów, Jasna Góra, Komorniki, Krzyworzeka, Mątewki, Mokrsko, Motyl, Ożarów, Słupsko, Borki Walkowskie, Chorzyna, Czernice, Dębina, Dolina Czernicka, Drobnice, Felinów, Gabrielów, Jasień, Józefina, Kolonia Raducka, Krzętle, Kuźnica Ługowska, Kuźnica Strobińska, Nowa Wieś, Osjaków, Raducki Folwark, Raduczyce, Walków, Zofia, Bolków, Dębiec, Dymek, Janów, Milejów, Niemierzyn, Nietuszyna, Okalew, Ostrówek, Rudlice, Skrzynno, Wielgie, Wola Rudlicka.


Czyszczenie laserowe
Laserowe czyszczenie metalu
Usuwanie rdzy laserem
Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
Laserowe polerowanie metalu
Czyszczenie drewna laserem
Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
Laserowe usuwanie graffiti
Laserowe usuwanie farby
Laserowe czyszczenie kamienia
Laserowa renowacja antyków
Laserowe odnawianie aut zabytkowych
Laserowe czyszczenie przemysłowe
Laserowe czyszczenie form wtryskowych


Nasze porady