Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Warto pamiętać, że odgrzybianie budynków jest niezwykle ważne, nie tylko w przypadku prywatnych domów czy mieszkań, ale także wszystkich obiektów użyteczności publicznej. Można do nich zaliczyć przedszkola, szpitale szkoły, muzea, przychodnie, urzędy, a także podobne instytucje. Są to miejsca, w których istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia infekcji spowodowanych zarazkami przenoszonymi przy pomocy zarodków grzybów.
Prace należy rozpocząć od oględzin zainfekowanego miejsca. Konieczne jest wykonanie badań mykologicznych (badań zarodników grzybów), które polegają na pozyskaniu odcisków mebli lub ścian, a następnie wyhodowaniu pobranego materiału na pożywce, w celu otrzymania kolonii grzybów, na podstawie której, da się określić, z jakim grzybem mamy do czynienia, oraz z jaką częstotliwością w badanym pomieszczeniu występują zarodniki.
Samo dbanie o czystość w mieszkaniach nie wystarczy do dokładnego pozbycia się kurzu, znajdującego się w dywanach czy zasłonach ani na precyzyjne wyeliminowanie wolnych rodników zawartych w powietrzu. Do usuwania grzybów i roztoczy z pomieszczeń stosuje się ozonowanie oraz odgrzybianie chemiczne.
Powiat bełchatowski
Powiat bełchatowski wchodzi w skład województwa łódzkiego i jest usytuowany w jego południowo – zachodniej części. Został powołany w 1956 roku, następnie w roku 1973 odwołano decyzję, dzieląc jego obszar na miasto i gminy. W 1999 roku na mocy reformy administracyjnej powiat bełchatowski został reaktywowany. Siedzibą jego władz jest miasto Bełchatów.
Powierzchnia powiatu zajmuje 967,57 km² (5,31% powierzchni województwa) i liczy blisko 113 000 mieszkańców.
W jego skład wchodzą miasta: Bełchatów oraz Zelów, gminy miejskie: Bełchatów, gminy miejsko – wiejskie: Zelów, a także gminy wiejsko – miejskie: Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rusiec i Szczerców. Sąsiaduje z powiatami: pabianickim, piotrkowskim, radomszczańskim, pajęczańskim, wieluńskim i łaskim.
Bełchatów – najważniejsze informacje
Bełchatów zyskał prawa miejskie w 1737 roku, które utrzymał przez 133 lata. Ponowne nadanie praw nastąpiło 1925 roku.
Bełchatów to miasto kojarzone głównie z przemysłem energetycznym i wydobywczym, z uwagi na działające w niewielkiej odległości Elektrownię i Odkrywkową Kopalnię Węgla Brunatnego. Według dostępnych informacji obszar, na którym trwa wydobycie węgla, zajmuje powierzchnię 5000 boisk piłkarskich i jest widoczny nawet z kosmosu. Elektrownia natomiast jest największą na świecie elektrownią węglową, która rocznie produkuje ok. 27 – 28 TWh energii, czyli ponad 20% produkcji krajowej.
Miasto zajmuje powierzchnię 34, 64 km², natomiast liczba ludności wynosi 57 964.
Bełchatów – zjawiska pogodowe
Choć sytuacja nie jest tak poważna, jak w sąsiednim powiecie piotrkowskim, groźne zjawiska pogodowe nie omijają powiatu bełchatowskiego. Tutaj także często dochodzi do nawałnic oraz silnych podmuchów wiatru. Co więcej, na skutek opadów często dochodzi do wystąpienia z brzegów rzek: Rakówki, Widawki oraz Grabi, które prowadzą do lokalnych podtopień.
Konsekwencje
Intensywne opady deszczu prowadzą do zalań i podtopień, które wywołują trudne do usunięcia szkody, m.in. wilgoć, grzyb czy pleśń. Trzeba ustalić przyczynę, usunąć wodę, a następnie przystąpić do skutecznej naprawy. Często rozmiar zniszczeń nie pozwala poradzić sobie z kłopotem domowymi metodami. Trzeba zgłosić się do specjalistów.
Jeśli jesteś mieszkańcem powiatu bełchatowskiego, zmagasz się z przykrymi konsekwencjami zjawisk pogodowych, np. zauważyłeś w domu wilgoć, zgłoś się do nas. Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać problem i przywrócić budynek do stanu użyteczności sprzed zdarzenia.
Dojeżdżamy do: Adamów, Augustynów, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin-Kolonia, Dobrzelów, Domiechowice, Helenów, Huta, Janina, Janów, Józefów, Kałduny, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, Kurnos Drugi, Kurnos Pierwszy, Ludwików, Ławy, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Podwody, Podwody-Kolonia, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wielopole, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wólka Łękawska, Zalesna, Zawadów, Zawady, Zdzieszulice Górne, Zdzieszulice Dolne, Zwierzchów, Brzezie, Bukowie Dolne, Bukowie Górne, Chynów, Drużbice, Drużbice-Kolonia, Głupice, Gręboszów, Hucisko, Józefów, Kazimierzów, Kącik, Kobyłki, Łęczyca, Patok, Podstoła, Rasy, Rawicz, Rożniatowice, Skrajne, Stefanów, Stoki, Suchcice, Teofilów, Teresin, Wadlew, Wdowin, Wdowin-Kolonia, Wola Rożniatowska, Zabiełłów, Zwierzyniec, Antoniówka, Czyżów, Dębina, Kamień, Kleszczów, Łękińsko, Łuszczanowice, Rogowiec, Wolica, Żłobnica, Cisza, Imielnia, Kaszewice, Kluki, Kuźnica Kaszewska, Nowy Janów, Osina, Parzno, Podwódka, Roździn, Strzyżewice, Ścichawa, Trząs, Wierzchy Kluckie, Zarzecze, Żar, Żelichów, Aleksandrów, Andrzejów, Annolesie, Antonina, Dąbrowa Rusiecka, Dębina, Dęby Wolskie, Jastrzębice, Korablew, Krasowa , Kuźnica, Mierzynów, Nowa Wola, Prądzew, Rusiec (sołectwa: Rusiec I i Rusiec II), Wincentów, Wola Wiązowa, Zakurowie, Zalasy, Borowa, Brzezie, Chabielice, Dubie, Grudna, Janówka, Kieruzele, Kuźnica Lubiecka, Leśniaki Chabielskie, Lubiec, Magdalenów, Niwy, Osiny, Podklucze, Podżar, Polowa-Kościuszki, Rudzisko, Stanisławów Drugi, Stanisławów Pierwszy, Szczercowska Wieś, Szczerców, Tatar, Zbyszek, Bominy, Bujny Księże, Faustynów, Kolonia Karczmy, Kociszew A, Kolonia Grabostów, Kolonia Ostoja, Krześlów, Kurów, Kuźnica, Łęki-Kolonia, Marszywiec, Nowa Wola, Pieńki-Augustów, Podlesie, Przecznia, Tosin, Zalesie-Kolonia.