×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Osuszanie po zalaniach

Nieszczelność pokryć dachowych w powiązaniu z intensywnymi opadami deszczu, awarie instalacji wodociągowych czy niedrożność rynien to zjawiska zazwyczaj przyczyniające się do zalań pomieszczeń, których skutki bywają uciążliwe i trudne do opanowania. Tak zawilgocone pomieszczenia w naszych warunkach klimatycznych nie wyschną do tego stopnia, aby nadawały się do użytku, dlatego też oferujemy kompleksową usługę osuszania poniższymi metodami.

Osuszanie podczerwienią wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Polega ono na ogrzewaniu zalanej powierzchni, w wyniku którego zostaje ona osuszana. Jest to technologia wykorzystywana szczególnie do osuszania miejsc trudno dostępnych, gdyż kształt urządzeń emitujących promieniowanie jest do tego przystosowany. Dodatkowo metoda ta zapewnia fantastyczne efekty przy niedużym poborze mocy.

Osuszanie kondensacyjne to najczęściej stosowana metoda, według której wykrapla się wodę z powietrza, schładzając je do tzw. punktu rosy. Osuszacz kondensacyjny zasysa wilgotne powietrze, w wyniku, czego dochodzi do wytrącenia wody, która skrapla się do zbiornika. Następnie podgrzane powietrze ulatnia się do pomieszczenia.

Osuszanie adsorpcyjne wykonywane jest w każdych warunkach temperaturowych (osuszacze adsorpcyjne w przeciwieństwie do kondensacyjnych, które pracują wydajniej wraz ze wzrostem temperatury i wilgotności powietrza, można używać niezależnie od klimatu otoczenia). Polega ono na zasysaniu wilgotnego powietrza do wentylatora, które przechodząc przez ośrodek higroskopijny osuszane jest w 30 procentach i wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Pozostałe powietrze ulega silnemu podgrzaniu, by odparować wodę z powierzchni retora (podstawowego elementu osuszacza adsorpcyjnego). Przebiegająca nieustannie regeneracja rotora pozwala na ciągłą pracę osuszacza.

Metoda, z której skorzystamy zostanie dobrana w zależności od osuszanego pomieszczenia, stopnia zawilgocenia oraz Państwa potrzeb, tak, aby efekt naszych usług był zgodny z oczekiwanym.

tagi: Osuszanie po zalaniach, suszenie podłóg, ścian, dachu, materiałów, dokumentów


Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Osuszanie po zalaniach, suszenie podłóg, ścian, materiałów, dokumentów