×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Usuwanie wilgoci budowlanej

Wraz z pojawieniem się nowych technologii w budownictwie oraz w miarę rosnącego tempa budowania pojawił się problem wilgoci początkowej. Wilgoć budowlana zwana jest także wilgocią początkową, gdyż większość wody w stropach, posadzkach i ścianach powstaje właśnie na skutek produkcji tych obmurowań. Najwięcej wody zużywane jest podczas wykańczania pomieszczeń – kładzenia gładzi szpachlowych, tynkowania czy wylewek.

W związku z tym, nawet w najnowocześniejszym budynku oddanym do zagospodarowania po niedługim czasie mogą pojawić się pierwsze oznaki zagrzybienia, dlatego tak ważne jest osuszanie budynków. Dodatkowym niepożądanym czynnikiem powodującym zatrzymywanie wilgoci wewnątrz budynku jest stosowanie do malowania ścian i sufitów farb nieprzepuszczalnych dla wilgoci i powietrza (jak np. ścieralne farby lateksowe).

Do wyeliminowania wilgoci budowlanej wykorzystuje się osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne.

  • Technologia kondensacji jest technologią bezinwazyjną, co oznacza, że wykorzystanie jej zapewnia brak ingerencji w elementy konstrukcyjne budynku. Polega ona na tym, że wilgoć zawarta w powietrzu skrapla się do wentylatora, a wilgotne powietrze jest w nim osuszane i filtrowane. Następnie zostaje ono schłodzone do tzw. punktu rosy, co powoduje wytrącanie się wody. W końcowej fazie powietrze zostaje ogrzane i wydostaje się na zewnątrz z powrotem do pomieszczenia.
  • Technologia adsorpcji opiera się na przepuszczaniu wilgotnego powietrza przez higroskopijny element znajdujący się w rotorze, gdzie wilgotna treść zostaje ogrzana, a adsorbowana woda usunięta. Suche powietrze kierowane jest na zewnątrz.

Użycie wybranej technologii zależy od stopnia zawilgocenia murów i warunków temperaturowych panujących w budynku, dlatego też istotne jest wybranie odpowiedniej metody w trosce o Państwa zadowolenie.

tagi: Usuwanie wilgoci budowlanej, suszenie styropianu, dachu, podłogi, ścian, badania dla sanepidu


Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Usuwanie wilgoci budowlanej, suszenie styropianu, dachu, podłogi, ścian