Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, niezbędny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Zanim jednak przystąpimy do osuszania, należy wcześniej wykonać pewne czynności w określonej kolejności:
- Ocena stanu technicznego całego budynku. Zaniechanie wykonania takiej kontroli w przyszłości grozi nawet katastrofą budowlaną.
- Usunięcie wszystkich zniszczonych, przegniłych elementów. Dotyczy to m.in. listew przypodłogowych, boazerii, tapet, paneli lub desek podłogowych, płyt wiórowych, a także wełny mineralnej.
- Warto ją wykonać, by uniknąć rozwoju pleśni lub grzybów, a także pojawienia się insektów bytujących w wilgotnym środowisku. Doskonale sprawdza się w takich sytuacjach ozonowanie.
Powiat radomszczański
Powiat radomszczański to jeden z 21 powiatów wchodzących w skład województwa łódzkiego, które znajduje się w centralnej Polsce. Powstał w roku 1999 w ramach reformy administracyjnej, a jego siedzibą jest miasto Radomsko.
Powierzchnia powiatu wynosi 1 443 km², gdzie żyje 113 923 mieszkańców. W obszarze powiatu znajdują się miasta: Radomsko, Kamieńsk, Przedbórz, gminy miejskie: Radomsko, gminy miejsko – wiejskie: Kamieńsk, Przedbórz oraz gminy wiejskie: Dobryszyce, Gilde, Gomunice, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgotę Wielką, Ładzice, Masłowice, Radomsko, Wielgomłyny i Żytno.
W sąsiedztwie powiatu radomszczańskiego znajdują się trzy powiaty województwa łódzkiego: pajęczański, bełchatowski, piotrkowski, dwa powiaty województwa świętokrzyskiego: konecki i włoszczowski, a także jeden powiat województwa śląskiego: częstochowski.
Radomsko – najważniejsze informacje
Historia miasta sięga 1243 roku, wtedy właśnie pojawiła się pierwsza wzmianka na jego temat. Niewiele później, bo w roku 1266 Leszek Czarny nadał mu prawa miejskie.
Pod koniec XVI wieku Radomsko było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, w którym odbywały się zjazdy szlachty w sprawie wyboru Króla Polski.
Obecnie miasto zajmuje powierzchnię 51,43 km², na której mieszka 46 409 osób. Radomsko to także duży ośrodek przemysłu drzewnego z ponad 125-letnią tradycją.
Powiat radomszczański – zjawiska pogodowe
Na terenie powiatu radomszczańskiego dochodzi do ścierania się różnych mas powietrza: głównie polarnomorskiego i polarnokontynentalnego, ale także arktycznego i zwrotnikowego. To sprawia, że często występują tam silne wichury, a na skutek zmian klimatycznych zachodzących w ostatnich latach, zdarzają się także, różne anomalie pogodowe: huragany, trąby powietrzne, duże wahania temperatury, gwałtowne opady i długotrwałe susze.
Konsekwencje
Niekorzystne warunki atmosferyczne, głównie opady deszczu, częste zamglenia oraz silne wiatry występujące na terenie powiatu, często prowadzą do poważnych uszkodzeń budynków. Zerwane dachy czy sezonowe podtopienia to nie wszystko, konsekwencje bywają dużo bardziej uciążliwe.
Największe ryzyko wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w powiecie radomszczańskim przypada na okres zimy oraz wczesnej wiosny wraz z roztopami.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu radomszczańskiego i zmagasz się ze skutkami negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.