Odszkodowania Tomaszów Mazowiecki,Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca – powiat tomaszowski Łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Gdy już dojdzie do zalania, zaraz po odkryciu problemu trzeba jak najszybciej pozbyć się przyczyny i usunąć skutki zalania, a także zabezpieczyć najcenniejsze przedmioty. Następnie należy pomyśleć o formalnościach związanych z odzyskaniem poniesionych kosztów z polisy ubezpieczeniowej. Uzyskanie odszkodowania za zalane mieszkanie bądź dom jest zależne od tego, kto jest winny zdarzeniu, gdyż to właśnie z polisy sprawcy wypłacane są środki. Warto jednak wiedzieć, jak krok po kroku postępować w takim przypadku.

Na początku konieczna jest identyfikacja przyczyn zalania. Jest to rzecz pierwsza i jednocześnie najważniejsza, którą trzeba się zająć. Należy ustalić przyczynę zalania i usunąć ją, aby rozmiar szkody się nie powiększał. Bardzo często za zalanie odpowiadają drobne i łatwe do usunięcia usterki m.in. pęknięty wężyk, który doprowadza wodę do pralki lub zmywarki, lub cieknący kran w mieszkaniu u sąsiada. Zdarzają się także poważniejsze awarie, np. wyciek w instalacji wodnej usytuowanej w ścianie lub pod posadzką, czy też nieszczelność w instalacji centralnego ogrzewania. Jednak przyczyn może być znacznie więcej i mogą być one ukryte dużo głębiej, dlatego w przypadku lokalizacji wycieków najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Kubatura-Lab.

Powiat tomaszowski

Powiat tomaszowski powstał na mocy reformy administracyjnej w 1999 roku i jest częścią województwa łódzkiego, która leży w jego południowo – wschodniej części. Siedzibą władz powiatu jest Tomaszów Mazowiecki.

Powierzchnia powiatu stanowi 5,62% z całości województwa łódzkiego i wynosi 1024,79 km². Liczba jego mieszkańców jest szacowana na 118 400 osób.

W skład powiatu wchodzą miasto: Tomaszów Mazowiecki, gminy miejskie: Tomaszów Mazowiecki oraz gminy wiejskie: Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Żelechlinek.

Powiat graniczy z następującymi powiatami:

  • Powiaty województwa łódzkiego: opoczyński, piotrkowski, łódzki wschodni, brzeziński, skierniewicki oraz rawski,
  • Powiaty województwa mazowieckiego: grójecki oraz przysuski.

Tomaszów Mazowiecki – najważniejsze informacje

Tomaszów powstał w 1363 roku, a w lipcu 1830 roku uzyskał prawa miejskie. Obecnie zajmuje powierzchnię 41,30 km² i liczy 63 771 mieszkańców. Przez miasto przepływają cztery rzeki: Pilica, Wolbórka, Czarna i Piasecznica.
Jest to czwarte pod względem ludności miasto w województwie łódzkim. Jest kojarzone głównie z przemysłem wełnianym: funkcjonującą od połowy XIX wieku Fabryką Dywanów oraz powstałą w 1911 roku Fabryką Sztucznego Jedwabiu. Obecnie jednak Tomaszów należy do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a na terenie miasta znajdują się duże ośrodki przemysłu mineralnego, chemicznego, spożywczego, elektromaszynowego, logistycznego i usługowego.

Powiat tomaszowski – zjawiska pogodowe

Zauważalne w ostatnich latach zmiany klimatyczne nie omijają także powiatu tomaszowskiego. Coraz częściej na jego terenie ogłaszane są alerty pogodowe, ostrzegające mieszkańców przed intensywnymi opadami deszczu, wichurami i silnymi wyładowaniami elektromagnetycznymi. Tylko w czerwcu tego roku na skutek burz i nawałnic strażacy interweniowali ponad 30 razy. Intensywne ulewy i wichury spowodowały w powiecie tomaszowskim sporo szkód. Najwięcej interwencji strażacy mieli przy usuwaniu połamanych drzew.

Powiat zmaga się także z bardzo wysokimi temperaturami powietrza. Podczas tegorocznego lata wielokrotnie apelowano do mieszkańców powiatu, aby nie opuszczali domów, jeśli nie zachodzi taka potrzeba. Ostrzeżenia były kierowane głównie do osób starszych oraz dzieci.

Konsekwencje

Zmienne i bardzo dynamiczne zjawiska pogodowe występujące na terenie powiatu tomaszowskiego, są ogromnym zagrożeniem dla jego mieszkańców. Uszkodzone dachy, powalone drzewa czy zerwane linie elektryczne to tylko część szkód, z jakimi można się tam spotkać. Jednak konsekwencje nawałnic mogą być dużo bardziej poważne. W powiecie tomaszowskim znajduje się wiele starych budynków, m.in. opuszczonych fabryk, które są dużo bardziej podatne na zniszczenia, a tym samym, stanowią dodatkowe zagrożenie dla mieszkańców.

Największe ryzyko wystąpienia silnych burz pojawia się wiosną, a także latem, kiedy dochodzi do dużych i nagłych zmian temperatury powietrza.

Jeśli Twój dom ucierpiał na skutek jednej z nawałnic, sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

Wyspecjalizowane usługi

Przeprowadzamy usługę osuszania budynków, różnorodne usługi budowlane, pomiary i przeglądy. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również możliwość zakupu i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Blogowe porady

Czyszczenie laserowe a długoterminowe oszczędności – analiza kosztów

Wpływ czyszczenia laserowego na oszczędności w przemyśle spożywczym Czy czyszczenie laserowe jest opłacalne dla firm produkcyjnych? Czy czyszczenie laserowe może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii w firmach? Analiza kosztów czyszczenia laserowego w branży elektronicznej Wpływ czyszczenia laserowego na środowisko naturalne – analiza kosztów Czy czyszczenie laserowe może przyczynić się do zwiększenia trwałości urządzeń? Jakie […]

Czyszczenie laserowe a redukcja emisji szkodliwych substancji

Zalety i wady czyszczenia laserowego w redukcji emisji szkodliwych substancji Technologie laserowe stosowane do czyszczenia a redukcja emisji szkodliwych substancji Czyszczenie laserowe a redukcja odpadów Czyszczenie laserowe a minimalizacja ryzyka wystąpienia pożarów Czyszczenie laserowe a poprawa warunków pracy dla osób z problemami zdrowotnymi Czyszczenie laserowe a redukcja emisji substancji toksycznych Czyszczenie laserowe a ochrona środowiska […]

Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w medycynie weterynaryjnej?

Techniki czyszczenia laserowego stosowane w weterynarii Czy czyszczenie laserowe może być stosowane u wszystkich gatunków zwierząt? Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w leczeniu urazów u zwierząt? Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w leczeniu chorób układu pokarmowego u zwierząt? Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w leczeniu chorób układu hormonalnego u zwierząt? Czy czyszczenie […]

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

    Twoja wiadomość została wysłana!

    Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.



    Czyszczenie laserowe
    Laserowe czyszczenie metalu
    Usuwanie rdzy laserem
    Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
    Laserowe polerowanie metalu
    Czyszczenie drewna laserem
    Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
    Laserowe usuwanie graffiti
    Laserowe usuwanie farby
    Laserowe czyszczenie kamienia
    Laserowa renowacja antyków
    Laserowe odnawianie aut zabytkowych
    Laserowe czyszczenie przemysłowe
    Laserowe czyszczenie form wtryskowych


    Nasze porady