Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Awaria instalacji wodo – kanalizacyjnej, intensywne opady deszczu, a także nieszczelne okna lub w dach, mogą prowadzić do zalania. Nie ma niestety metody, która w stu procentach mogłaby skutecznie zabezpieczyć nasze domy lub mieszkania przed takimi zdarzeniami losowymi. Są to często przypadkowe i niezależne od naszej woli wydarzenia, powodujące określone skutki m.in. starty materialne i finansowe.
Usunięcie szkód powstałych w wyniku takich zdarzeń, często wymaga dużych nakładów finansowych, fachowej wiedzy i profesjonalnego sprzętu. Jest to proces czasochłonny i nie rzadko przysparzający wielu problemów. Zatem, jak sprawnie zlikwidować szkody?
Przede wszystkim trzeba działać szybko i kompleksowo, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wilgoci, a także rozwoju pleśni i grzybów. Jednym słowem trzeba osuszać. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednak to, jaka metoda sprawdzi się najlepiej, zależy od wielu czynników. Konieczne jest m.in. określenie wielkości pomieszczenia, a także skali, w jakim zostało ono zalane.
Powiat pajęczański
Powiat pajęczański jest zlokalizowany w południowo – zachodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1956 roku, a następnie podzielony na miasta i gminy w roku 1973. W wyniku przeprowadzonej reformy administracyjnej reaktywowano powiat, a jego siedzibą stało się miasto Łask.
Powierzchnia powiatu to zaledwie 4,41% powierzchni całego województwa, która obejmuje 803,77 km², natomiast liczba mieszkańców wynosi 51 908.
W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe miejskie: miasta Działoszyn i Pajęczno, miejsko – wiejskie: gminy Działoszyn i Pajęczno oraz wiejskie: gminy Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.
Powiat pajęczański sąsiaduje z 3 powiatami województwa łódzkiego: wieluński, radomszczańskim i bełchatowskim oraz 2 powiatami województwa śląskiego: częstochowskim i kłobuckim.
Pajęczno – najważniejsze informacje
Pajęczno położone jest na dawnym szlaku handlowym pomiędzy Śląskiem a Rusią. Pierwsze wzmianki o jego istnieniu sięgają 1140 roku, natomiast w oficjalnych dokumentach pierwsza data potwierdzająca istnienie miejscowości to 1265 rok. Niewiele później, bo w roku 1276 Pajęczno jest już wymieniane, jako miasto.
Obecnie miasto zajmuje powierzchnię 20,23 km² i liczy 6811 mieszkańców. Na jego terenie rozwija się głównie przemysł spożywczy – OSM w Pajęcznie, Zakłady Mięsne Liwa oraz przetwórnie owocowo-warzywne Korkus oraz Frubex. W mniejszym stopniu w Pajęcznie działa przemysł meblowy i włókienniczy, a także fabryka rowerów.
Powiat pajęczański – zjawiska pogodowe
Na terenie powiatu pajęczańskiego, pogoda podobnie, jak w całej centralnej części Polski, kształtuje się pod wpływem wiatrów południowo – zachodnich oraz zachodnich. I choć średnia roczna suma opadów to tylko ok. 600 mm, a opady najczęściej występują jesienią oraz zimą, zmiany klimatyczne są tutaj zauważalne.
Coraz częściej na terenie powiatu dochodzi do ulewnych deszczów zamieniających ulice w rwące potoki. Mieszkańcy zmagają się ze skutkami opadów głównie latem, ale i zimą występują tu różne zagrożenia. W związku z intensywnymi opadami śniegu pojawiają się ostrzeżenia przed wchodzeniem do lasów, w których występuje zjawisko śniegołomów.
Konsekwencje
Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. W powiecie pajęczańskim istnieje spore ryzyko sezonowych podtopień i zalań budynków, które mogą prowadzić do zawilgocenia murów, a następnie do rozwoju toksycznego grzyba i silnej degradacji murów.
Największe ryzyko zalania pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych burz wywołanych nagłymi zmianami temperatur.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu pajęczańskiego i szukasz pomocy w zwalczaniu skutków negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.
Dojeżdżamy do: Bobrowniki, Draby, Grądy, Lisowice, Lisowice-Kolonia, Niżankowice, Posmykowizna, Raciszyn, Sadowiec, Sadowiec-Wrzosy, Szczepany, Szczyty, Trębaczew, Zalesiaki, Zalesiaki-Pieńki, Brutus, Chorzew, Dąbrowa, Dryganek Duży, Glina, Gumnisko, Huta, Kiełczygłów, Kiełczygłówek, Kolonia Chorzew, Obrów, Osina Mała, Skoczylasy, Studzienica, Brutus, Chorzew, Dąbrowa, Dryganek Duży, Glina, Gumnisko, Huta, Kiełczygłów, Kiełczygłówek, Kolonia Chorzew, Obrów, Osina Mała, Skoczylasy, Studzienica, Augustów, Będków, Biała, Broszęcin, Gawłów, Kodrań, Krysiaki-Marcelin, Rekle, Rząśnia, Stróża, Suchowola, Kolonia Suchowola, Zielęcin, Żary, Borki, Delfina, Ignaców, Katarzynopole, Kije, Kolonia Lipnik, Laski, Lipnik, Łukomierz, Mokre, Ożegów, Pieńki, Radoszewice, Siemkowice, Zmyślona, Antonina, Dębowiec Mały, Dębowiec Wielki, Górki, Marzęcice, Pomiary, Skąpa, Strzelce Wielkie, Wiewiec, Wistka, Wola Jankowska, Wola Wiewiecka, Zamoście-Kolonia, Zamoście, Bieliki, Bogumiłowice, Chorzenice, Dworszowice Pakoszowe, Eligiów, Kodrań, Kuźnica, Łęczyska, Marcinów, Ostrołęka, Piekary, Sulmierzyce, Sulmierzyce-Kolonia, Wola Wydrzyna