Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Pierwszą metodą jest badanie kamerą inspekcyjną, która pozwala na oględziny fragmentów wszystkich przeszkód pojawiających się w określonych miejscach, oraz w całej instalacji. Miejsca te, są zwykle niedostępne do przeprowadzenia zwykłych oględzin. Powyższa metoda pozwala na wykrycie uszkodzeń w instalacji kanalizacyjnej, a także problemów w przewodach wentylacyjnych. Umożliwia także zdiagnozowanie problemów we wnętrzu przegród w budownictwie szkieletowym. Do tego rodzaju badania wykorzystuje się specjalne endoskopy i kamery.
Kolejną metodą jest dymowa lokalizacja przecieków, która przynosi niezawodne rezultaty w przypadku lokalizacji przecieków dachów płaskich, a także podczas badania źródeł fetoru kanalizacyjnego. Przed wykorzystaniem tej metody, należy odpowiednio przygotować dach budynku do badania, co umożliwi uniesienie sprawdzanej hydroizolacji na poduszce dachowej. Takie działanie pozwala zlokalizować nawet najdrobniejsze nieszczelności w poszyciu i w łatwy sposób interpretować, jaki jest ich powód.
Następnie, metoda termowizyjna. Zazwyczaj jest ona wykorzystywana do badania wycieków ciepłej wody w instalacjach wewnętrznych, jednak można ją także stosować do badania wycieków każdego medium o temperaturze znacząco niższej, od temperatury otoczenia. Lokalizacja uszkodzenia przy pomocy kamery termowizyjnej polega głównie na znalezieniu anomalii temperatury, jaka zostaje wykryta w miejscu wycieku z instalacji. Jeżeli dochodzi do wycieku wody zimnej, zazwyczaj wymagana jest drobna modyfikacja układu zasilania instalacji. Jednak gdy mamy do czynienia z wyciekiem wody o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia, badanie jest znacznie trudniejsze, ponieważ rzadko taka woda wywołuje jednoznaczne anomalie temperatury. Warto jednak pamiętać, że metoda termowizyjna jest niezwykle szybka i skuteczna, choć ma także ograniczenia. Sporadycznie jest stosowana do wykrywania wycieków z instalacji zewnętrznych. Zaletami tej metody jest szybkie tempo badania, a także brak konieczności ingerencji w instalację. Charakteryzuje się ona również wysoką skutecznością lokalizacji wycieków w instalacjach CO i CWU, jednak istnieje ryzyko, że wyniki badania w takim przypadku będą niejednoznaczne i konieczne będzie przeprowadzenie powtórnego badania, by zlokalizować wyciek. Warto również pamiętać, że wynik może być zależny od głębokości położenia instalacji, a także wielkości wycieku.
Powiat łaski
Powiat łaski znajduje się w środkowo – zachodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku w wyniku przeprowadzonej reformy administracyjnej, a jego siedzibą jest miasto Łask.
Powierzchnia powiatu obejmuje 618 km², co stanowi 3,39% powierzchni całego województwa i liczy blisko 51 tys. mieszkańców.
W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe miejsko – wiejskie: gmina Łask oraz wiejskie: Buczek, Sędziejowice, Widawa oraz Wodzierady.
Powiat łaski sąsiaduje z 6 powiatami: zduńskowolskim, pabianickim, bełchatowskim, sieradzkim, wieluńskim i poddębickim, na terenie których znajdują się duże miasta województwa łódzkiego, m.in. Sieradz, Pabianice, Bełchatów czy Zduńska Wola.
Łask – najważniejsze informacje
Pierwsze wzmianki na temat Łasku pojawiły się około roku 1356, który był wsią, natomiast w roku 1422 otrzymał z rąk króla Władysława Jagiełły prawa miejskie. Początkowo wśród ludności przeważała społeczność Żydowska, która w okresie II Wojny Światowej została przetransportowana do obozów zagłady. Po wojnie na terenie miasta rozwinął się przemysł odzieżowy oraz przemysłowy, a także w jego pobliżu utworzono jednostkę wojsk lotniczych, która działa do dziś. Obecnie miasto liczy 18 094 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 15,33 km².
Powiat łaski – zjawiska pogodowe
Na terenie powiatu łaskiego dochodzi do częstych anomalii pogodowych. Mieszkańcy najczęściej zmagają się z porywistymi wiatrami, intensywnymi i obfitymi opadami deszczu, nierzadko połączonymi z gradobiciem. Każdego roku w powiecie pojawiają się liczne ostrzeżenia dla mieszkańców, informujące o możliwości wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych.
Silne wichury nawiedzające powiat łaski wielokrotnie powodowały liczne straty: powalały drzewa, które zrywały linie elektryczne, a także dachy i uszkadzały samochody oraz budynki.
Konsekwencje
Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. Uszkodzone dachy czy podtopienia to nie wszystko, konsekwencje mogą być dużo bardziej uciążliwe. W powiecie łaskim istnieje ogromne ryzyko zalania budynków, które może prowadzić do zawilgocenia murów, a następnie do rozwoju toksycznego grzyba.
Największe ryzyko zalania pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych burz wywołanych nagłymi zmianami temperatur.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu łaskiego i zmagasz się ze skutkami negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.
Wyspecjalizowane usługi
Przeprowadzamy usługę osuszania budynków, różnorodne usługi budowlane, pomiary i przeglądy. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również możliwość zakupu i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu.
OSUSZANIE
- bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe
- osuszanie po zalaniach
- usuwanie wilgoci budowlanej
- usuwanie wody i wilgoci po zalaniu
- odgrzybiane
- ozonowanie
LABOLATORIUM
- lokalizacja przecieków
- pomiary wilgotności, temperatury i punktu rosy
- termowizja
- pomiary wilgotności materiałów
- pomiary i przeglądy elektryczne
- badania mykologiczne i badania powietrza
- pomiary poziomu dźwięku
Odszkodowanie po zalaniu?
Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.
Ocena szkody
sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;
Dokumentacja
pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;
Blogowe porady
Adam Pakuła
koordynator obsługi klienta, ekspert
ds. technicznej likwidacji szkód
Jakub Owczarz
koordynator obsługi klienta, ekspert
ds. merytorycznej likwidacji szkód
Tomasz Frątczak
kierownik projektów
Napisz do Nas
Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!