Lokalizacja przecieków Konstantynów Łódzki, Pabianice, Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Lutomiersk – powiat pabianicki Łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Każdego dnia wszyscy korzystamy z niezliczonych litrów wody. Zwykle nie zastanawiamy się nad źródłem jej pochodzenia – myjemy się, gotujemy i używamy do sprzątania w sposób oczywisty i naturalny. Dopiero w momencie awarii dociera do nas, że woda to żywioł, który nie zawsze łatwo jest kontrolować, a każdy wyciek wywołuje zaskoczenie i bezradność.

W wielu przypadkach wykrycie źródła wycieku dla laika jest trudne, wręcz niewykonalne, dlatego też oferujemy pomoc w tego typu sytuacjach. Nasi fachowcy wraz z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim sprzętem, takim jak kamery termowizyjne, detektory gazu śladowego, czy mierniki wilgotności, zlokalizują przeciek w znacznie krótszym czasie, co pozwoli uniknąć strat majątkowych lub ograniczyć je do niezbędnego minimum.

Istnieje wiele metod wykrywania przecieków, jednak dobór tej odpowiedniej jest uzależniony od rodzaju instalacji wodociągowej, przeciwpożarowej, a także tego, czy do wycieku dochodzi wewnątrz, czy na zewnątrz budynku. Ważna jest również meteorologia pomiaru, jaka dobierana jest do sposobu, który zapewni najlepsze rezultaty

Powiat pabianicki

Powiat Pabianicki powstał na mocy reformy administracyjnej w 1999 roku i jest częścią województwa łódzkiego. Jego główną siedzibą jest miasto Pabianice.

Powiat zajmuje powierzchnię 492,18 km², zaledwie 2,7% terytorium województwa i liczy blisko 120 000 mieszkańców. W jego składzie znajdziemy miasta: Konstantynów Łódzki i Pabianice, gminy miejskie: Konstantynów Łódzki, Pabianice, a także gminy wiejskie: Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Lutomiersk oraz Pabianice.
Powiat graniczy z Łodzią oraz 6 powiatami: zgierskim, łódzkim wschodnim. Piotrkowskim, bełchatowskim i łaskim.

Pabianice – najważniejsze informacje

Pabianice powstały na przełomie X i XI wieku, jako osada wiejska położona nad rzeką Dobrzynką, natomiast prawa miejskie otrzymało w roku 1297 na podstawie pisma wydanego jeszcze przez Władysława Łokietka. Jest to trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto w województwie łódzkim, które liczy 65 986 mieszkańców i dziewiąte pod względem powierzchni, jego obszar obejmuje 32,99 km².

Powiat piotrkowski – zjawiska pogodowe

Jak pokazują badania meteorologiczne, w powiecie pabianickim występuje coraz większe zagrożenie wywoływane przez niekorzystne warunki atmosferyczne, głównie ulewne deszcze, silne wiatry i opady gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje coś częściej ostrzeżenia drugiego stopnia nie tylko dla tego powiatu, ale także dla całego województwa. Oznacza to, że rok rocznie zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk pogodowych mogących wywołać zarówno znaczne straty materialne, jak i zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców regionu. Należy zatem zachować szczególną ostrożność i nieustannie monitorować ogłoszenia pogodowe.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu pabianickiego, mogą wywołać ogromne zniszczenia. Uszkodzone dachy czy podtopienia to nie wszystko, konsekwencje mogą być dużo bardziej poważne. W powiecie pabianickim znajduje się wiele bardzo starych budynków, które są dużo bardziej podatne na niszczycielskie działanie wody.

Trzeba pamiętać, że techniki budowy uległy diametralnej zmianie w ciągu ostatnich dziesięcioleci, dlatego szczególnie stare budynki nie mają odpowiedniego zabezpieczenia hydroizolacyjnego, tym samym, są bardziej narażone na wilgoć i rozwój szkodliwych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Największe ryzyko podtopień pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych nawałnic wywołanych nagłymi zmianami temperatur.

Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu pabianickiego i zmagasz się ze skutkami zalania, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Dojeżdżamy do: Budy Dłutowskie, Czyżemin, Dąbrowa, Dłutów, Dłutówek, Drzewociny, Huta Dłutowska, Lesieniec, Leszczyny Duże, Leszczyny Małe, Łaziska, Mierzączka Duża, Orzk, Pawłówek, Piętków, Redociny, Stoczki-Porąbki, Ślądkowice, Świerczyna, Tążewy, Barycz, Chechło Drugie, Chechło Pierwsze, Dobroń, Dobroń Mały, Dobroń Poduchowny, Dobroń Duży, Ldzań, Markówka, Mogilno Duże, Mogilno Małe, Morgi, Orpelów, Poleszyn, Róża, Wymysłów-Piaski, Aleksandrów Łódzki, Dalików, Konstantynów Łódzki, Pabianice, Poddębice, Wodzierady, Zadzim, Bychlew, Gorzew, Górka Pabianicka, Hermanów, Jadwinin, Janowice, Konin, Kudrowice, Pawlikowice, Petrykozy, Piątkowisko, Rydzyny, Szynkielew, Świątniki, Terenin, Wola Żytowska, Żytowice

Wyspecjalizowane usługi

Przeprowadzamy usługę osuszania budynków, różnorodne usługi budowlane, pomiary i przeglądy. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również możliwość zakupu i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Blogowe porady

Usuwanie grzyba i dezynfekcja pomieszczeń krok po kroku

Grzyb i pleśń na ścianach to bardzo poważny problem, ponieważ stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Dodatkowo, wpływa na estetykę wnętrz, w których przebywamy. Dziś podpowiadamy, co należy zrobić, by pozbyć się szpecących wykwitów ze ścian. Walkę z grzybami należy podzielić na kilka etapów: określenie przyczyn wilgoci (np.: zalanie, podsiąkanie kapilarne, zła wentylacja), likwidacja przyczyny wilgoci, […]

Pomiary wilgotności po zalaniu

Zalane mieszkanie – koszmar, który może spotkać każdego. Wracasz zmęczony z pracy, wchodzisz do swojego mieszkania, a twoim oczom ukazuje się wielka kałuża wody. Podłoga nasiąkła już na tyle, że kilka lub kilkanaście metrów kwadratowych paneli nadaje się tylko do zerwania i wymiany. Okazuje się, że winowajca stoi w łazience — pralka, którą włączyłeś przed […]

Czym jest wilgoć budowlana?

Specjaliści z naszej firmy wykonują profesjonalne osuszanie mieszkań po zalaniu na polskim rynku już prawie 10 lat. Doświadczenie zdobyte poprzez realizacje zleceń od klientów pozwala nam stwierdzić, że samo usunięcie wody nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się wilgoci z mieszkania, która jest dokuczliwa dla zdrowia i samopoczucia. Dlatego oferujemy kompleksowe usługi i zespół fachowców, którzy […]

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

    Twoja wiadomość została wysłana!

    Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.