Nasi specjaliści już prawie 10 lat działają na polskim rynku wykonując profesjonalne osuszanie mieszkań po zalaniu. Doświadczenie zdobyte poprzez realizacje zleceń od klientów ze 100% pewnością pozwala nam stwierdzić, że nie wystarczy samo usunięcie wody, aby całkowicie pozbyć się dokuczającej dla zdrowia i samopoczucia wilgoci z mieszkania. Potrzebna jest zdecydowanie bardziej kompleksowa usługa oraz zespół fachowców, którzy poprzez ciężką pracę zaproponują klientowi najlepsze możliwe rozwiązanie, jednocześnie w kosztach, które nie będą zaskakująco wysokie.
Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których klient nie ma absolutnie żadnej wiedzy na temat osuszania podposadzkowego – metod, rodzajów oraz ewentualnych skutków, które mogą wyniknąć z odkładaniem w czasie rozwiązania tego problemu. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, ponieważ klient nie musi zaprzątać sobie głowy tego typu informacjami, od tego są specjaliści, których zadaniem jest pozbycie się wilgoci budowlanej z danego miejsca.
Czym właściwie jest wilgoć budowlana?
Pojęcie pozornie proste, na które jednak można spojrzeć z wielu różnych stron. Wilgoć budowlana znana jest znana specjalistom pod nazwą „technologicznej”. Gdyby zapytać przypadkowe osoby na temat tego, co kryje się pod tą formułką, większość osób pewnie odpowiedziałoby – wilgoć spowodowana nadmiernymi ulewami lub ogólnie zjawiskami atmosferycznymi, bądź nienależytym dbaniem o mieszkanie. Nie do końca jest to prawda!
Słowo „budowlana” nie występuje tutaj przypadkiem. Wilgoć technologiczna bardzo ściśle związana jest z wszelkiego rodzaju pracami budowlanymi. Najprościej rzecz mówiąc, dotyczy ona w szczególności budynków nowych, w których wilgoć pojawiła się w związku prowadzonymi tam pracami, lub w tych dużo starszych, które w ostatnim czasie przechodziły duże remonty. Widać tutaj znaczną różnicę niż w przypadku realizacji osuszania przykładowo w zwykłych mieszkaniach – są to zlecenia znacznie trudniejsze, obejmujące dużo większe przestrzenie.
Jak radzić sobie z tego rodzaju wilgocią? Najczęściej stosowanym i naszym zdaniem najskuteczniejszym rozwiązaniem jest osuszanie kondensacyjne. Cytując kawałek tekstu z naszej oferty (dostępnej tutaj: osuszanie po zalaniu), możemy się dowiedzieć, że „jest to metoda, dzięki której woda wykrapla się z powietrza, a następnie jest schładzana do punktu rosy. Urządzenie zasysa wilgotne powietrze, z którego wytrąca się woda i skrapla do zbiornika, a podgrzane powietrze ulatnia się z powrotem do pomieszczenia.”.
Jakie są inne metody osuszania od kondensacji?
Osuszanie kondensacyjne to nie jedyny sposób na pozbycie się wilgoci z naszego domu czy mieszkania. Odchodząc już konkretnie od szczególnego rodzaju wilgoci, jakim jest budowlana, możemy wyróżnić kilka najlepiej sprawdzających się tego problemu z naszej głowy. Oczywiście większość z nich wymaga specjalistycznej wiedzy oraz profesjonalnych urządzeń, tak aby wykonywane prace były skuteczne.
- Nagrzewanie
- Absorpcja
- Mikrofale
- Iniekcja
- Termoiniekcja
- Iniekcja krystaliczna
Są to najbardziej popularne metody osuszania, obecnie stosowane przez fachowców. Można je podzielić na inwazyjne oraz nieinwazyjne, w zależności od tego, w jaki sposób wygląda ich wykorzystanie. Pamiętaj jednak o tym, że każdy przypadek jest inny, dlatego wybierając najlepszą dla naszego zlecenia metodę, w pierwszej kolejności przedstaw jak największą ilość szczegółów zespołowi, któremu zamierzasz powierzyć prace osuszania, a najlepiej zaproś ich na miejsce, aby sami mogli obejrzeć wilgoć, dokonać pomiarów aby odpowiednio doradzić najlepsze rozwiązanie.