Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Poziom wilgotności materiałów budowlanych musi być odpowiedni, by jakość produktu końcowego została utrzymana na jak najwyższym poziomie. Zbyt duża suchość lub wilgotność materiałów, wydłuża czas realizacji pracy oraz wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z nawadnianiem lub osuszaniem. Są to powody, dla których lepiej zapobiegać nieprawidłowościom materiałów, niż zwalczać ich skutki, dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami w celu dokonania rzetelnych pomiarów wilgotności materiałów, na podstawie których, wyciągniemy odpowiednie wnioski i doradzimy, jakie kroki należy podjąć, by uzyskać materiały wysokiej klasy.
Należy pamiętać, że w przypadku użycia materiałów budowlanych o zbyt dużej wilgotności, pojawia się ryzyko wystąpienia problemu z wilgocią w nowo wybudowanym domu, w następstwie którego, może dojść do zagrzybienia ścian oraz podłóg. Warunki tego typu nie są odpowiednie dla mieszkańców domu, dlatego warto korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy sprawdzą, czy problem z nadmierną wilgotnością występuje. Można tego dokonać za pomocą jednej z czterech dostępnych metod.
Powiat pajęczański
Powiat pajęczański jest zlokalizowany w południowo – zachodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1956 roku, a następnie podzielony na miasta i gminy w roku 1973. W wyniku przeprowadzonej reformy administracyjnej reaktywowano powiat, a jego siedzibą stało się miasto Łask.
Powierzchnia powiatu to zaledwie 4,41% powierzchni całego województwa, która obejmuje 803,77 km², natomiast liczba mieszkańców wynosi 51 908.
W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe miejskie: miasta Działoszyn i Pajęczno, miejsko – wiejskie: gminy Działoszyn i Pajęczno oraz wiejskie: gminy Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.
Powiat pajęczański sąsiaduje z 3 powiatami województwa łódzkiego: wieluński, radomszczańskim i bełchatowskim oraz 2 powiatami województwa śląskiego: częstochowskim i kłobuckim.
Pajęczno – najważniejsze informacje
Pajęczno położone jest na dawnym szlaku handlowym pomiędzy Śląskiem a Rusią. Pierwsze wzmianki o jego istnieniu sięgają 1140 roku, natomiast w oficjalnych dokumentach pierwsza data potwierdzająca istnienie miejscowości to 1265 rok. Niewiele później, bo w roku 1276 Pajęczno jest już wymieniane, jako miasto.
Obecnie miasto zajmuje powierzchnię 20,23 km² i liczy 6811 mieszkańców. Na jego terenie rozwija się głównie przemysł spożywczy – OSM w Pajęcznie, Zakłady Mięsne Liwa oraz przetwórnie owocowo-warzywne Korkus oraz Frubex. W mniejszym stopniu w Pajęcznie działa przemysł meblowy i włókienniczy, a także fabryka rowerów.
Powiat pajęczański – zjawiska pogodowe
Na terenie powiatu pajęczańskiego, pogoda podobnie, jak w całej centralnej części Polski, kształtuje się pod wpływem wiatrów południowo – zachodnich oraz zachodnich. I choć średnia roczna suma opadów to tylko ok. 600 mm, a opady najczęściej występują jesienią oraz zimą, zmiany klimatyczne są tutaj zauważalne.
Coraz częściej na terenie powiatu dochodzi do ulewnych deszczów zamieniających ulice w rwące potoki. Mieszkańcy zmagają się ze skutkami opadów głównie latem, ale i zimą występują tu różne zagrożenia. W związku z intensywnymi opadami śniegu pojawiają się ostrzeżenia przed wchodzeniem do lasów, w których występuje zjawisko śniegołomów.
Konsekwencje
Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. W powiecie pajęczańskim istnieje spore ryzyko sezonowych podtopień i zalań budynków, które mogą prowadzić do zawilgocenia murów, a następnie do rozwoju toksycznego grzyba i silnej degradacji murów.
Największe ryzyko zalania pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych burz wywołanych nagłymi zmianami temperatur.
Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu pajęczańskiego i szukasz pomocy w zwalczaniu skutków negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.
Dojeżdżamy do: Bobrowniki, Draby, Grądy, Lisowice, Lisowice-Kolonia, Niżankowice, Posmykowizna, Raciszyn, Sadowiec, Sadowiec-Wrzosy, Szczepany, Szczyty, Trębaczew, Zalesiaki, Zalesiaki-Pieńki, Brutus, Chorzew, Dąbrowa, Dryganek Duży, Glina, Gumnisko, Huta, Kiełczygłów, Kiełczygłówek, Kolonia Chorzew, Obrów, Osina Mała, Skoczylasy, Studzienica, Brutus, Chorzew, Dąbrowa, Dryganek Duży, Glina, Gumnisko, Huta, Kiełczygłów, Kiełczygłówek, Kolonia Chorzew, Obrów, Osina Mała, Skoczylasy, Studzienica, Augustów, Będków, Biała, Broszęcin, Gawłów, Kodrań, Krysiaki-Marcelin, Rekle, Rząśnia, Stróża, Suchowola, Kolonia Suchowola, Zielęcin, Żary, Borki, Delfina, Ignaców, Katarzynopole, Kije, Kolonia Lipnik, Laski, Lipnik, Łukomierz, Mokre, Ożegów, Pieńki, Radoszewice, Siemkowice, Zmyślona, Antonina, Dębowiec Mały, Dębowiec Wielki, Górki, Marzęcice, Pomiary, Skąpa, Strzelce Wielkie, Wiewiec, Wistka, Wola Jankowska, Wola Wiewiecka, Zamoście-Kolonia, Zamoście, Bieliki, Bogumiłowice, Chorzenice, Dworszowice Pakoszowe, Eligiów, Kodrań, Kuźnica, Łęczyska, Marcinów, Ostrołęka, Piekary, Sulmierzyce, Sulmierzyce-Kolonia, Wola Wydrzyna
Wyspecjalizowane usługi
Przeprowadzamy usługę osuszania budynków, różnorodne usługi budowlane, pomiary i przeglądy. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również możliwość zakupu i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu.
OSUSZANIE
- bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe
- osuszanie po zalaniach
- usuwanie wilgoci budowlanej
- usuwanie wody i wilgoci po zalaniu
- odgrzybiane
- ozonowanie
LABOLATORIUM
- lokalizacja przecieków
- pomiary wilgotności, temperatury i punktu rosy
- termowizja
- pomiary wilgotności materiałów
- pomiary i przeglądy elektryczne
- badania mykologiczne i badania powietrza
- pomiary poziomu dźwięku
Odszkodowanie po zalaniu?
Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.
Ocena szkody
sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;
Dokumentacja
pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;
Blogowe porady
Adam Pakuła
koordynator obsługi klienta, ekspert
ds. technicznej likwidacji szkód
Jakub Owczarz
koordynator obsługi klienta, ekspert
ds. merytorycznej likwidacji szkód
Tomasz Frątczak
kierownik projektów
Napisz do Nas
Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!