Pomiary wilgotności materiałów Sieradz, Pabianice, Zduńska Wola, Buczek, Sędziejowice – powiat łaski Łódzkie

Nasza oferta

Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.

Pomiar  neutronowy  –  najczęściej wykorzystywany przy pomiarze wilgotności koksu, piasku i rudy żelaza. Jest to więc metoda, która pozwala na wykrycie wilgotności materiałów suchych, dzięki czemu umożliwia sprawdzenie, jak powinny zostać zmieszane składniki, oraz w jakich ilościach i proporcjach. Metoda ta polega na pomiarze szybkich neutronów wytworzonych przez atomy wodoru. Mówiąc prostym językiem, neurony szybkie przechodzą przez materiał zawierający w sobie cząsteczkę wody. Następnie, zdarzają się one z jądrem wodoru i tracą około 50% swojej energii kinetycznej, stając się neuronami spowolnionym, co jest widoczne na pomiarze. Im większa jest zawartość wodoru w materiale mierzonym,  tym większa jest gęstość neuronów wolnych. Układ pomiarowy w tym przypadku składa się głównie z nadajnika neuronów szybkich i odbiornika mierzącego gęstość neutronów termicznych. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest przeliczenie wilgotności neuronów, a także materiału mierzonego. Warto pamiętać, że w tej metodzie na wynik pomiaru nie mają wpływu: temperatura, ciśnienie, a także granulacja materiału. Pomiar ma jednak pewne ograniczenia  – może być stosowany tylko do pomiaru wilgotności materiałów, które nie zawierają atomów wodoru.

Pomiar oparty o promieniowanie podczerwone  – wykorzystuje właściwość wchłaniania przez materiały tych promieni. Używany do pomiaru wilgotności żelaza, tektury, biomasy, tytoniu, węgla, miedzi, rudy cynku, papieru, produktów spożywczych czy kartonu. Jest to więc metoda uniwersalna o wszechstronnym zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki tej metodzie mamy pewność, że pomiar będzie precyzyjny i że uda się określić, jaka wilgotność znajduje się w danym materiale suchym.

Pomiar pojemnościowy wilgotności  – najczęściej stosowany na podajnikach ślimakowych czy taśmociągach. To najprostszy sposób pomiaru wilgotności w czasie rzeczywistym i zarazem jedyna metoda kontaktowa. Wykorzystywany do pomiaru wilgotności piasku, piasku kwarcowego, wapna, żwiru, rud, osadu ściekowego, ryżu, gipsu, gliny, zbóż, kruszywa do betonu, biomasy (trociny, słomy, trocin, zrębków drewna).

Powiat łaski

Powiat łaski znajduje się w środkowo – zachodniej części województwa łódzkiego. Został utworzony w 1999 roku w wyniku przeprowadzonej reformy administracyjnej, a jego siedzibą jest miasto Łask.

Powierzchnia powiatu obejmuje 618 km², co stanowi 3,39% powierzchni całego województwa i liczy blisko 51 tys. mieszkańców.

W skład powiatu wchodzą jednostki samorządowe miejsko – wiejskie: gmina Łask oraz wiejskie: Buczek, Sędziejowice, Widawa oraz Wodzierady.

Powiat łaski sąsiaduje z 6 powiatami: zduńskowolskim, pabianickim, bełchatowskim, sieradzkim, wieluńskim i poddębickim, na terenie których znajdują się duże miasta województwa łódzkiego, m.in. Sieradz, Pabianice, Bełchatów czy Zduńska Wola.

Łask – najważniejsze informacje

Pierwsze wzmianki na temat Łasku pojawiły się około roku 1356, który był wsią, natomiast w roku 1422 otrzymał z rąk króla Władysława Jagiełły prawa miejskie. Początkowo wśród ludności przeważała społeczność Żydowska, która w okresie II Wojny Światowej została przetransportowana do obozów zagłady. Po wojnie na terenie miasta rozwinął się przemysł odzieżowy oraz przemysłowy, a także w jego pobliżu utworzono jednostkę wojsk lotniczych, która działa do dziś. Obecnie miasto liczy 18 094 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 15,33 km².

Powiat łaski – zjawiska pogodowe

Na terenie powiatu łaskiego dochodzi do częstych anomalii pogodowych. Mieszkańcy najczęściej zmagają się z porywistymi wiatrami, intensywnymi i obfitymi opadami deszczu, nierzadko połączonymi z gradobiciem. Każdego roku w powiecie pojawiają się liczne ostrzeżenia dla mieszkańców, informujące o możliwości wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych.

Silne wichury nawiedzające powiat łaski wielokrotnie powodowały liczne straty: powalały drzewa, które zrywały linie elektryczne, a także dachy i uszkadzały samochody oraz budynki.

Konsekwencje

Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące na terenie powiatu, mogą prowadzić do poważnych skutków. Uszkodzone dachy czy podtopienia to nie wszystko, konsekwencje mogą być dużo bardziej uciążliwe. W powiecie łaskim istnieje ogromne ryzyko zalania budynków, które może prowadzić do zawilgocenia murów, a następnie do rozwoju toksycznego grzyba.

Największe ryzyko zalania pojawia się wiosną w okresie roztopów, a także w lecie, kiedy dochodzi do groźnych burz wywołanych nagłymi zmianami temperatur.

Jeżeli jesteś mieszkańcem powiatu łaskiego i zmagasz się ze skutkami negatywnych zjawisk pogodowych, sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Wyspecjalizowane usługi

Przeprowadzamy usługę osuszania budynków, różnorodne usługi budowlane, pomiary i przeglądy. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również możliwość zakupu i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu.

Odszkodowanie po zalaniu?

Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.

Ocena szkody

sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;

Dokumentacja

pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;

Pomoc rzeczoznawców

oferujemy pomoc rzeczoznawców w zweryfikowaniu stanowiska towarzystwa ubezpieczeń;

Umowa

sporządzamy umowy ubezpieczenia

WIĘCEJ

Blogowe porady

Czyszczenie laserowe a długoterminowe oszczędności – analiza kosztów

Wpływ czyszczenia laserowego na oszczędności w przemyśle spożywczym Czy czyszczenie laserowe jest opłacalne dla firm produkcyjnych? Czy czyszczenie laserowe może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii w firmach? Analiza kosztów czyszczenia laserowego w branży elektronicznej Wpływ czyszczenia laserowego na środowisko naturalne – analiza kosztów Czy czyszczenie laserowe może przyczynić się do zwiększenia trwałości urządzeń? Jakie […]

Czyszczenie laserowe a redukcja emisji szkodliwych substancji

Zalety i wady czyszczenia laserowego w redukcji emisji szkodliwych substancji Technologie laserowe stosowane do czyszczenia a redukcja emisji szkodliwych substancji Czyszczenie laserowe a redukcja odpadów Czyszczenie laserowe a minimalizacja ryzyka wystąpienia pożarów Czyszczenie laserowe a poprawa warunków pracy dla osób z problemami zdrowotnymi Czyszczenie laserowe a redukcja emisji substancji toksycznych Czyszczenie laserowe a ochrona środowiska […]

Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w medycynie weterynaryjnej?

Techniki czyszczenia laserowego stosowane w weterynarii Czy czyszczenie laserowe może być stosowane u wszystkich gatunków zwierząt? Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w leczeniu urazów u zwierząt? Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w leczeniu chorób układu pokarmowego u zwierząt? Czy czyszczenie laserowe może być stosowane w leczeniu chorób układu hormonalnego u zwierząt? Czy czyszczenie […]

Napisz do Nas

Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!

    Twoja wiadomość została wysłana!

    Coś poszło nie tak. Spróbuj jeszcze raz.


    Działamy na terenie całego kraju:



    Czyszczenie laserowe
    Laserowe czyszczenie metalu
    Usuwanie rdzy laserem
    Laserowe usuwanie powłok lakierniczych
    Laserowe polerowanie metalu
    Czyszczenie drewna laserem
    Laserowe czyszczenie elewacji i cegieł
    Laserowe usuwanie graffiti
    Laserowe usuwanie farby
    Laserowe czyszczenie kamienia
    Laserowa renowacja antyków
    Laserowe odnawianie aut zabytkowych
    Laserowe czyszczenie przemysłowe
    Laserowe czyszczenie form wtryskowych


    Nasze porady