Nasza oferta
Jesteśmy firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków zalania. Mamy niezbędną wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, potrzebny do usuwania przykrych konsekwencji wywołanych działaniem wody. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem prac, przeprowadzamy szczegółowe analizy.
Osuszanie podczerwienią – jest to metoda, która polega na ogrzewaniu zalanej powierzchni promieniowaniem podczerwonym, dzięki czemu, w szybkim tempie dochodzi do jej wysuszenia. Technologia ta jest najczęściej wykorzystywana do osuszania miejsc, które są trudno dostępne, ponieważ urządzenia, które emitują promieniowanie, są do tego przystosowane. Największą zaleta tej metody jest duża skuteczność, nawet przy niewielkim poborze mocy.
Osuszanie adsorpcyjne – jest to metoda, która polega na zasysaniu wilgotnego powietrza do wentylatora. Tam powietrze przepuszczane jest przez ośrodek higroskopijny, osuszane w trzydziestu procentach, a następnie wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Pozostałe powietrze intensywnie się ogrzewa, by odparować wodę z powierzchni rotora. Zdolność rotora do nieustannej regeneracji pozwala na prowadzenie prac przez przerwy, w każdych warunkach temperaturowych.
Osuszanie kondensacyjne – jest to jedna z najczęściej stosowanych metod. Polega ona na zasysaniu wilgotnego powietrza przez osuszacz, w którym dochodzi do wytrącenia wody, na skutek schłodzenia go do tzw. punktu rosy. Woda skrapla się do zbiornika, a suche powietrze jest podgrzewane i wypuszczane do pomieszczenia.
Powiat tomaszowski
Powiat tomaszowski powstał na mocy reformy administracyjnej w 1999 roku i jest częścią województwa łódzkiego, która leży w jego południowo – wschodniej części. Siedzibą władz powiatu jest Tomaszów Mazowiecki.
Powierzchnia powiatu stanowi 5,62% z całości województwa łódzkiego i wynosi 1024,79 km². Liczba jego mieszkańców jest szacowana na 118 400 osób.
W skład powiatu wchodzą miasto: Tomaszów Mazowiecki, gminy miejskie: Tomaszów Mazowiecki oraz gminy wiejskie: Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Żelechlinek.
Powiat graniczy z następującymi powiatami:
- Powiaty województwa łódzkiego: opoczyński, piotrkowski, łódzki wschodni, brzeziński, skierniewicki oraz rawski,
- Powiaty województwa mazowieckiego: grójecki oraz przysuski.
Tomaszów Mazowiecki – najważniejsze informacje
Tomaszów powstał w 1363 roku, a w lipcu 1830 roku uzyskał prawa miejskie. Obecnie zajmuje powierzchnię 41,30 km² i liczy 63 771 mieszkańców. Przez miasto przepływają cztery rzeki: Pilica, Wolbórka, Czarna i Piasecznica.
Jest to czwarte pod względem ludności miasto w województwie łódzkim. Jest kojarzone głównie z przemysłem wełnianym: funkcjonującą od połowy XIX wieku Fabryką Dywanów oraz powstałą w 1911 roku Fabryką Sztucznego Jedwabiu. Obecnie jednak Tomaszów należy do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a na terenie miasta znajdują się duże ośrodki przemysłu mineralnego, chemicznego, spożywczego, elektromaszynowego, logistycznego i usługowego.
Powiat tomaszowski – zjawiska pogodowe
Zauważalne w ostatnich latach zmiany klimatyczne nie omijają także powiatu tomaszowskiego. Coraz częściej na jego terenie ogłaszane są alerty pogodowe, ostrzegające mieszkańców przed intensywnymi opadami deszczu, wichurami i silnymi wyładowaniami elektromagnetycznymi. Tylko w czerwcu tego roku na skutek burz i nawałnic strażacy interweniowali ponad 30 razy. Intensywne ulewy i wichury spowodowały w powiecie tomaszowskim sporo szkód. Najwięcej interwencji strażacy mieli przy usuwaniu połamanych drzew.
Powiat zmaga się także z bardzo wysokimi temperaturami powietrza. Podczas tegorocznego lata wielokrotnie apelowano do mieszkańców powiatu, aby nie opuszczali domów, jeśli nie zachodzi taka potrzeba. Ostrzeżenia były kierowane głównie do osób starszych oraz dzieci.
Konsekwencje
Zmienne i bardzo dynamiczne zjawiska pogodowe występujące na terenie powiatu tomaszowskiego, są ogromnym zagrożeniem dla jego mieszkańców. Uszkodzone dachy, powalone drzewa czy zerwane linie elektryczne to tylko część szkód, z jakimi można się tam spotkać. Jednak konsekwencje nawałnic mogą być dużo bardziej poważne. W powiecie tomaszowskim znajduje się wiele starych budynków, m.in. opuszczonych fabryk, które są dużo bardziej podatne na zniszczenia, a tym samym, stanowią dodatkowe zagrożenie dla mieszkańców.
Największe ryzyko wystąpienia silnych burz pojawia się wiosną, a także latem, kiedy dochodzi do dużych i nagłych zmian temperatury powietrza.
Jeśli Twój dom ucierpiał na skutek jednej z nawałnic, sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.
Wyspecjalizowane usługi
Przeprowadzamy usługę osuszania budynków, różnorodne usługi budowlane, pomiary i przeglądy. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również możliwość zakupu i wypożyczenia specjalistycznego sprzętu.
OSUSZANIE
- bezinwazyjne osuszanie podposadzkowe
- osuszanie po zalaniach
- usuwanie wilgoci budowlanej
- usuwanie wody i wilgoci po zalaniu
- odgrzybiane
- ozonowanie
LABOLATORIUM
- lokalizacja przecieków
- pomiary wilgotności, temperatury i punktu rosy
- termowizja
- pomiary wilgotności materiałów
- pomiary i przeglądy elektryczne
- badania mykologiczne i badania powietrza
- pomiary poziomu dźwięku
Odszkodowanie po zalaniu?
Jeżeli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za szkody, które powstały w wyniku zalania domu lub mieszkania, musisz działać zgodnie z ustalonymi procedurami – POMOŻEMY.
Ocena szkody
sporządzimy obiektywną ocenę wysokości szkody z zakresu wyceny nieruchomości, budownictwa, kalkulacji majątkowych, pożarnictwa etc.;
Dokumentacja
pomożemy w udokumentowaniu zakresu i wysokości szkody;
Blogowe porady
Adam Pakuła
koordynator obsługi klienta, ekspert
ds. technicznej likwidacji szkód
Jakub Owczarz
koordynator obsługi klienta, ekspert
ds. merytorycznej likwidacji szkód
Tomasz Frątczak
kierownik projektów
Napisz do Nas
Potrzebujesz więcej informacji. Czekamy na Twoją wiadomość!