×
DOJAZD, WYCENA GRATIS
PORADY BLOGOWE

Wynajem osuszaczy

 

Awaria instalacji wodo – kanalizacyjnej,  intensywne opady deszczu, a także nieszczelne okna lub w dach, mogą prowadzić do zalania. Nie ma niestety metody, która w stu procentach mogłaby skutecznie zabezpieczyć nasze domy lub mieszkania przed takimi zdarzeniami losowymi. Są to często przypadkowe i niezależne od naszej woli wydarzenia, powodujące określone skutki m.in. starty materialne i finansowe.

 

Usunięcie szkód powstałych w wyniku takich zdarzeń, często wymaga dużych nakładów finansowych, fachowej wiedzy i profesjonalnego sprzętu. Jest to proces czasochłonny i nie rzadko przysparzający wielu problemów. Zatem, jak sprawnie zlikwidować szkody?

 

Przede wszystkim trzeba działać szybko i kompleksowo, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wilgoci, a także rozwoju pleśni i grzybów. Jednym słowem trzeba osuszać. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednak to, jaka metoda sprawdzi się najlepiej, zależy od wielu czynników. Konieczne jest m.in. określenie wielkości pomieszczenia, a także skali, w jakim zostało ono zalane.

 

Zanim jednak przystąpimy do osuszania, należy wcześniej wykonać pewne czynności w określonej kolejności:

  • Ocena stanu technicznego całego budynku. Zaniechanie wykonania takiej kontroli w przyszłości grozi nawet katastrofą budowlaną.
  • Usunięcie wszystkich zniszczonych, przegniłych elementów. Dotyczy to m.in. listew przypodłogowych, boazerii, tapet, paneli lub desek podłogowych, płyt wiórowych, a także wełny mineralnej.
  • Warto ją wykonać, by uniknąć rozwoju pleśni lub grzybów, a także pojawienia się insektów bytujących w wilgotnym środowisku. Doskonale sprawdza się w takich sytuacjach ozonowanie.

 

Następnie można przystąpić do osuszania, jedną z poniższych metod:

Osuszanie podczerwienią – jest to metoda, która polega na ogrzewaniu zalanej powierzchni promieniowaniem podczerwonym, dzięki czemu, w szybkim tempie dochodzi do jej wysuszenia. Technologia ta jest najczęściej wykorzystywana do osuszania miejsc, które są trudno dostępne, ponieważ urządzenia, które emitują promieniowanie, są do tego przystosowane. Największą zaleta tej metody jest duża skuteczność,  nawet przy niewielkim poborze mocy.

 

Osuszanie adsorpcyjne – jest to metoda, która polega na zasysaniu wilgotnego powietrza do wentylatora. Tam powietrze przepuszczane jest przez ośrodek higroskopijny, osuszane w trzydziestu procentach, a następnie wypuszczane z powrotem do pomieszczenia. Pozostałe powietrze intensywnie się ogrzewa, by odparować wodę z powierzchni rotora. Zdolność rotora do nieustannej regeneracji pozwala na prowadzenie prac przez przerwy, w każdych warunkach temperaturowych.

 

Osuszanie kondensacyjne – jest to jedna z najczęściej stosowanych metod. Polega ona na zasysaniu wilgotnego powietrza przez osuszacz, w którym dochodzi do wytrącenia wody, na skutek schłodzenia go do tzw. punktu rosy. Woda skrapla się do zbiornika, a suche powietrze jest podgrzewane i wypuszczane do pomieszczenia.

 

Wykonanie wszystkich wymienionych wyżej czynności, można zlecić naszej firmie. Dołożymy wszelkich starań, by przeprowadzić prace sprawnie i skutecznie, pozbywając się problemu na stałe. Jednak jeśli posiadacie Państwo wiedzę i umiejętności w tym zakresie, umożliwiamy wypożyczenie naszego sprzętu. Tym samym dajemy Państwu możliwość zrealizowania swoich potrzeb bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z zakupem sprzętu, jego magazynowania oraz serwisowania. Urządzenie można wynająć osobiście w siedzibie naszej firmy lub wskazać miejsce, w które ma być dostarczone.

 

W zależności od Państwa potrzeb oferujemy także pomoc w doborze urządzenia do rodzaju osuszanego pomieszczenia, jego stopnia zawilgocenia oraz Państwa oczekiwań, tak, aby efekt prac był w pełni zadowalający. Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza naszych specjalistów pomaga w dopasowaniu urządzeń i ich optymalnemu wykorzystaniu.

 

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę urządzeń umożliwiających osuszanie pomieszczeń oraz budynków mieszkalnych, gospodarczych i przemysłowych.

Warunki wypożyczenia:

  • Podpisanie umowy najmu urządzenia;
  • Wpłata kaucji zwrotnej oraz pokrycie kosztów transportu, w przypadku zamówienia usługi;
  • Termin wypożyczenia –  od 2 do 30 dni. Istnieje możliwość przedłużenia czasu najmu na podstawie indywidualnych ustaleń;
  • Koszt wynajmu – ustalany indywidualnie;
  • Wypożyczamy sprzęt zarówno firmom, jak i osobom fizycznym.

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

KUBATURA

(+48)  668 391 919
(+48) 732 689 002
biuro@kubatura-lab.pl

 

 


Działamy na terenie całego kraju:


NASZE USŁUGI


najlepszy sposób na osuszenie budynku z ubezpieczenia

Kamil Pakuła
ZADZWOŃ!
668-39-19-19
793-665-596

Wynajem osuszaczy - Usuwanie wilgoci, Osuszanie po zalaniu, Pomiary wilgotności, Termowizja, Odgrzybianie - LABORATORIUM